چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بدنه نشر به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد

بدنه نشر به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد

رضا حاجی پور، بدنه نشر را نیازمند حمایت بیشتر دولت و مجلس دانست و گفت: ناشران قدرت اعمال تخفیف های آن چنانی را ندارند و عایدیشان از فروش چشمگیر نیست؛ بنابراین باید چتر حمایتی دولت در حوزه نشر تقویت شود.

بدنه نشر به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد

رضا حاجی‌پور، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت و گویی، درباره اقدامات این کمیسیون درباره کمک به اقتصاد نشر گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پیشنهاداتی برای حمایت از ناشران به مجلس ارائه کند، هرچند در این‌باره قوانینی وجود دارد که ناشران باید مورد حمایت قرار گیرند؛ اما با این وجود مجلس شورای اسلامی به‌ویژه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری آمادگی دارد تا بیش از گذشته به فعالان حوزه صنعت نشر کمک کند. 

پویایی جامعه از کتاب و آموزش است.

وی گفت: بدون مطالعه، کتاب و آموزش نمی‌توان انتظار جامعه‌ای پویا داشت. جامعه‌ای که از کتاب و مطالعه دور باشد، مانند مردابی است که به مرور زمان بوی تعفن آن فضا را پر می‌کند؛ بنابراین باید در حوزه حمایت از نشر با تمام توان ورود کنیم.

حاجی‌پور با اعلام آمادگی کمیسیون آموزش،‌ تحقیقات و فناوری مجلس برای خدمت به ناشران و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با هدف تقویت حوزه چاپ و نشر، در مجلس به‌‌ویژه، کمیسیون آموزش از هر کمکی فروگذار نخواهیم کرد.

شمارگان پایین چاپ کتاب

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شمارگان پایین چاپ کتاب در بازار نشر محسوس شده است، افزود: باید در حوزه چاپ و نشر،‌ یارانه‌هایی را در نظر گرفت که بتوان استعدادها را پویا نگه داریم، چراکه اگر فضای مطالعه‌ای و کتابخوانی برای افراد فراهم نشود؛ قطعا به دلیل ناآگاهی، با ناهنجاری‌هایی مواجه خواهیم شد.

پیشانی کارهای علمی

حاجی‌پور انتشارات را پیشانی کارهای علمی، فرهنگی ‌و آموزشی هر کشوری دانست و افزود: فعالان نشر باید مورد حمایت‌های بیشتری قرار بگیرند. ناشران قدرت اعمال تخفیف‌های آن‌چنانی را ندارند و عایدیشان از فروش چشمگیر نیست؛ بنابراین باید چتر حمایتی دولت در حوزه نشر تقویت شود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا