چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد درحال پیگیری است

معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد درحال پیگیری است

محمد مهدی اسماعیلی با اشاره به این که بحث معافیت مالیاتی چاپخانه داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد در حال پیگیری است، بیان کرد:  ان شاءالله به زودی پیگیری حقوقی این موضوعات انجام خواهد شد.

معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد درحال پیگیری است

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، (28 اردیبهشت‌ماه) در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «جان ایران» در سی‌وسومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که یکی از ماموریت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌گسترش نهضت کتابخوانی است، گفت: نمایشگاه کتاب تهران، با هدف توسعه کتابخوانی در حال برگزار است. امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که برای برگزاری نمایشگاه مجازی و حضوری صورت گرفته است، به این هدف دست پیدا کنیم.

معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران در چه مرحله‌ای است؟

وی در پاسخ به پرسش" مبنی بر این‌که پیگیری معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران در چه مرحله‌ای قرار دارد؟"گفت: این بحث در معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در حال تکمیل است و ان‌شاءالله به زودی پیگیری حقوقی آن انجام خواهد شد.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به این پرسش که دو سال وقفه در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران چه تاثیری در حوزه کتابخوانی گذاشته است، بیان کرد: در یک‌سال اخیر تلاش کرده‌ایم با برگزاری نمایشگاه مجازی بخشی از این خلاء را جبران کنیم. در بهمن‌ماه از طریق پست حدود یک‌میلیون و 350 هزار نسخه کتاب فروش رفته با کمک پست به دست مخاطبان رسید.

افت شاخص‌های کتابخوانی

وی افزود: با اقداماتی نظیر برگزاری نمایشگاه مجازی تلاش کردیم از افت شاخص‌های کتابخوانی در کشور جلوگیری کنیم اما با از بین رفتن نسبی کرونا اقدامات بیشتری در حوزه کتاب و کتابخونی انجام خواهیم داد.

محمدمهدی اسماعیلی درباره برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی کتاب با نمایشگاه حضوری گفت: این اقدام تجربه خوبی بود. یکی از مزایای آن را در روز گذشته شاهد بودیم که نمایشگاه به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد اما توانستیم در بخش مجازی نمایشگاه کتاب ادامه کار خود را دهیم.

استقبال مردم از نمایشگاه کتاب تهران

وی همچنین درباره استقبال مردم از این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: برای این‌که بازگشایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منجر به مشکلات حاد ترافیکی نشود، همزمان با نمایشگاه حضوری، نمایشگاه مجازی را هم برگزار کردیم. علاوه بر این، بن تخفیف کتاب را هم به نمایشگاه مجازی اختصاص دادیم.

اسماعیلی ادامه داد: در پی این نبودیم که جمعیتی کم‌نظیر در نمایشگاه حضوری کتاب داشته باشیم؛ بلکه به دنبال آن بودیم که فضایی پرنشاط برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کنیم و در عین حال تمامی ‌اقدامات در نمایشگاه حضوری منحصر نباشد. خوشبختانه مطابق پیمایش‌ها و نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته است، اکنون مردم در نمایشگاه مجازی رضایتمندی بالایی دارند.

نمایشگاه غیر حضوری

وی افزود: افراد می‌توانند بدون این‌که از شهر یا روستای خود خارج شوند، در منزل به انتخاب کتاب‌های مورد علاقه خود پرداخته و تخفیف هم بگیرند. ضمن این‌که می‌توانند به صورت رایگان کتاب را در منزل تحویل بگیرند. همه این اقدامات با این هدف انجام شده که تا حد امکان از ازدحام‌های آزاردهنده در نمایشگاه حضوری پیشگیری شود.

حضور رئیس جمهور در نمایشگاه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا آقای رئیس جمهور از نمایشگاه امسال بازدید خواهند کرد یا خیر، بیان کرد: ایشان تمایل بسیاری برای حضور در افتتاحیه سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشتند اما متاسفانه مقدور نشد. با این حال این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده در نمایشگاه حضور یابند اما این موضوع هنوز قطعی نشده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا