چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

دو هزار ناشر از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استقبال کرده اند

دو هزار ناشر از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استقبال کرده اند

 علی رمضانی (رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) شامگاه پنجشنبه (بیست‌وسوم دی ماه ۱۴۰۰) میهمان برنامه «شهر فرنگ» شبکه خبر بود و به پرسش‌هایی درخصوص نمایشگاه مجازی کتاب تهران پاسخ داد.

دو هزار ناشر از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب استقبال کرده اند

 علی رمضانی (رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) شامگاه پنجشنبه (بیست‌وسوم دی ماه ۱۴۰۰) میهمان برنامه «شهر فرنگ» شبکه خبر بود و به پرسش‌هایی درخصوص نمایشگاه مجازی کتاب تهران پاسخ داد. بخشی از سخنان او به زمان شروع دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، برنامه‌های جانبی نمایشگاه، تقویت زیرساخت‌های نمایشگاه، یارانه اعتباری خرید کتاب، پست کتاب، نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران و... اختصاص داشت.

تحقق عدالت فرهنگی، توزیعی و دسترسی با نمایشگاه مجازی کتاب تهران

علی رمضانی در ابتدای این گفت‌‌وگو درباره ضرورت برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران توضیح داد و گفت: به واسطه همه‌گیری کرونا نه‌تنها در ایران بلکه در همه جهان موضوع برگزاری نمایشگاه‌ها با چالش‌هایی روبه‌رو شد؛ در نتیجه برای جلوگیری از کاهش دسترسی مردم به کتاب، راه‌های جبرانی را فراهم کردیم تا مخاطبان محتوای موردنظر خود را خریداری کنند. همچنین ناشران کشور به واسطه شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های خود را تعطیل نکردند و فعالیت تولیدی آنها ادامه داشت؛ بنابراین نیاز بود این تولیدات به مردم عرضه شود.

وی با اشاره به این‌که ویروس کرونا در کنار مشکلاتی که ایجاد کرد زمینه‌ساز فرصت‌هایی هم شد، عنوان کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در یک محل متمرکز با تعداد مشخصی مخاطب از نقاط مختلف کشور یا از شهر تهران برگزار می‌شد اما تجربه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران ثابت کرد که هر کسی از هر نقطه‌ای از کشور اراده کند، می‌تواند به کتاب دسترسی پیدا کند؛ این امر تحقق عدالت فرهنگی، عدالت توزیعی و عدالت دسترسی است. در نتیجه اگر بخواهیم نمایشگاه کتاب را به صورت فیزیکی و حضوری برگزار کنیم باید مزایای نمایشگاه مجازی کتاب را حفظ کنیم.

شرایط و قوانین

وی درباره سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توضیح داد و با بیان این‌که اکنون نمایشگاه دوحه در قطر در حال برگزاری است که دستورالعمل‌های بسیار سختگیرانه‌ای برای ناشران و شرکت‌کنندگان در نظر گرفته‌است، یادآورشد: ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ مجوز موقت ارائه کرده است؛ در نتیجه ممکن است نمایشگاه با شرایط و قوانین سختگیرانه برگزار شود چراکه طبق نظر ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری سی‌وسومین دوره این نمایشگاه همانند سال‌های گذشته با آن حجم از جمعیت، تعداد ناشران، وضعیت غرفه‌ها و... مقدور نیست. بنابراین لازم بود در بهمن ماه امسال دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را برگزار کنیم.

ارسال کتاب برای مخاطبان رایگان است

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران درباره هزینه‌های ارسال کتاب در این دوره از نمایشگاه توضیح داد و یادآورشد: ارسال کتاب برای مخاطبان رایگان است که بخش عمده این یارانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می‌شود. مرسوله تا مبلغ ۵۰ هزار تومان برای ناشر رایگان است؛ اما برای بسته‌های تا دو کیلوگرم ۷ هزار تومان هزینه دریافت می‌شود و همچنین برای مرسوله بیش از ۲ کیلوگرم نیز ۱۰ درصد تخفیف برای ناشر اعمال خواهد شد.

 

 

 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا