چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

محسن بیدارفردرگذشت

محسن بیدارفردرگذشت

محسن بیدارفر مترجم و مصحح و مدیر نشر بیدار در سن 77 سالگی در شنبه 20 شهوریور 1400 از دنیا رفت. محسن جوادی معاون فرهنگی در پی درگذشت این چهره فرهنگی پیا تسلیتی منتشر کرد.

 محسن بیدارفردرگذشت

محسن بیدارفر، مترجم، مصحح و مدیر نشر بیدار در ۷۷ سالگی(شنبه، ۲۰ شهریورماه)  از دنیا رفت.

محسن بیدارفر سال ۱۳۲۳ در تبریز متولد شد. او پس از کسب مدرک کارشناسی الهیات و معارف اسلامی، از سال ۱۳۵۴ ساکن شهر قم شد و انتشاراتی را به نام انتشارات بیدار تاسیس کرد. سپس به تحصیل در حوزه علمیه قم پرداخت.

تصحیح کتاب «شرح منازل السائرین» توسط محسن بیدارفر در دوره دوازدهم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شد. او همچنین در پنجمین دوره جشنواره فارابی به‌عنوان مصحح برجسته برگزیده شد.

ترجمه کتاب «کسر اصنام الجاهلیة» اثر ملاصدرا، ترجمه رساله «الکلمة الغراء فی تفصیل الزهراء (س)» تالیف آیت‌الله شرف‌الدین عاملی، تصحیح کتاب «المباحثات» تالیف ابن سینا، تصحیح کتاب «علم الیقین فی اصول الدین» تالیف فیض کاشانی، تصحیح و تحقیق «شرح منازل السائرین» خواجه عبدالله انصاری و مقدمه و تکمیل تحقیق تفسیر صدرالمتألهین، و تصحیح و تحقیق «المراقبات (اعمال السنة)» میرزا جواد ملکی تبریزی از جمله آثار او هستند.

پیام تسلیت معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

«خبر درگذشت عالم فرزانه جناب آقای محسن بیدارفر -که عمر خود را در گمنامی صرف احیای میراث ارزشمند اسلامی کرد- موجب تاثر و تالم شدید اساتید، طلاب و دانشجویان حکمت و فلسفه شد.

او به نسلی از محققان برجسته ایرانی تعلق داشت که بی‌اعتنا به مال و منال و شهرت و اعتبار، همه توش و توان خود را صرف پژوهش و تحقیق می‌کردند. تصحیح علمی و چاپ منقح آثاری مانند المباحثات ابن سینا ، نص النصوص سیدحیدر آملی ، شرح منازل السائرین عبدالرزاق کاشانی ، الجوهر النضید علامه حلی و نیز ترجمه دقیق آثاری مانند کسر اصنام الجاهلیه ملاصدرا و کلمة الغراء فی تفضیل الزهراء سلام الله علیها، همواره یاد و خاطر وی را برای اهل معرفت زنده نگه خواهد داشت.  

وی از تبار نسلی از محققان بود که دانش آموزی و دانش گستری را نه برای نان‌آوری و نام‌گستری، بلکه صرفا برای حق‌جویی و خداپرستی دنبال می کردند. از خداوند می‌خواهیم که بر شمار چنین پژوهشگرانی بیفزاید تا راه درست پژوهش برای دانش‌پژوهان جوان در هیاهوی دنیاگرایی گم نشود . ‎

اینجانب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و علاقه‌مندان آن مرحوم و دوستداران حکمت و خردمندی و به‌ویژه میراث گرانبهای اسلامی ایران، برای آن عزیز رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزو دارم.»

محسن جوادی

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا