چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

آیین رونمایی از مجموعه داستان های شاهنامه کردی ایلامی

شاهنامه کردی ایلامی – رونمایی از مجموعه داستان های شاهنامه کردی ایلامی

روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 در روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، مجموعه داستان های شاهنامه کردی ایلامی سروده سیاوش لطفی کار، طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و نویسندگان در دفتر انتشارات زاگرو رونمایی شد.

رونمایی از شاهنامه کردی ایلامی

در مراسم رونمایی از شاهنامه کردی ایلامی، مدیرکل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: ابتکار عمل انتشارات زاگرو در برگزاری آیین رونمایی در روز بزرگداشت فردوسی قابل تقدیر است. در ادامه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصل بر این است که کانون های محل اندیشه بیشتر دیده و معرفی شوند. از این رو برگزاری مراسم رونمایی کتاب در دفتر یک نشر می تواند در راستای معرفی هرچه بیشتر این مراکز موثر باشد. همچنین تقویت فرهنگ بومی و محلی از سیاست های این وزارتخانه است و انتشار کتاب هایی همچون داستان شاهنامه کردی ایلامی باعث رشد و ارتقای فرهنگ بومی و محلی و ماندگار کردن خرده فرهنگ ها و نیز واژه های کردی و محلی است.

وی افزود: کوشش آقایان سیاوش لطفی کار به عنوان سراینده و نعمت الله داودیان به عنوان ویراستار جای تحسین دارد و این عزیزان سرمایه های فرهنگی ما هستند. نشر زاگرو نیز در چاپ و انتشار آثار بومی و محلی بسیار موفق بوده و به زودی دانشنامه آثار و مفاخر فرهنگی استان ایلام از سوی همین انتشارات منتشر خواهد شد.

Description: http://www.ibna.ir/images/docs/000306/306324/images/WhatsApp_Image_2021-05-18_at_08_49_57.jpeg

برگردان داستان های شاهنامه به زبان کردی ایلامی

حبیب الله محمودیان، مدیر نشر زاگرو بیان کرد: در سال های اخیر شاهد تلاش شاعران و نویسندگان زیادی برای برگردان شاهنامه به زبان کردی بودیم که از جمله این چهره ها می توان به سیاوش لطفی کار اشاره کرد که با تلاش های خود توانست داستان های شاهنامه را به زبان کردی ایلامی بسراید.

وی ادامه داد: سیاوش لطفی کار شاعری است که تا کنون هزاران بیت را به سبک شاهنامه و به زبان کردی نوشته است که در قالب آثاری همچون خورشید خاور، رستم و حضرت سلیمان، امیرارسلان رومی و ... منتشر شده اند.

در پایان آیین رونمایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از شاعر و دست اندرکاران چاپ این کتاب با اهدای لوح و هدیه نفیس تجلیل کرد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا