چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رونمایی از تمبر یادبود سیمین و جلال در روز تولد سیمین دانشور

تمبر سیمین و جلال – رونمایی از تمبر در صدمین سالروز سیمین دانشور

تمبر سیمین و جلال در صدمین سالروز تولد سیمین دانشور به عنوان یادبودی از این دو چهره ادبی کشور رونمایی شد.

رونمایی از تمبر سیمین و جلال

تمبر سیمین و جلال به عنوان یادبودی از این دو چهره پیشگام در داستان نویسی معاصر ایران در روز تولد سیمین دانشور با حضور شهردار تهران، خواهرزاده جلال آل احمد، معاون وزیر ارتباطات و رئیس شرکت ملی پست و جمعی از مسئولان و هنرمندان رونمایی شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و رئیس شورای عالی تمبر عنوان کرد: شرکت ملی پست اولین گام برای قدردانی از مشاهیر و پیشگامان ایران را برداشته است و این گام رونمایی از تمبر سیمین و جلال می باشد که توسط علیرضا ذاکری نقاشی و تبدیل به تمبر شده است.

آیین رونمایی از این تمبر یادبود در خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد برگزار شد. این خانه با مساحت 420 متر مربع و زیر بنای حدودا 250 متر مربع شامل دو طبقه در منطقه یک واقع در خیابان دزاشیب تهران می باشد. این خانه در سال 1330 تا 1332 توسط مرحوم آل احمد و در زمانی که سیمین دانشور در حال تحصیل در مقطع دکتری در خارج از ایران بود به کمک سرهنگ معینی، از دوستان آل احمد ساخته شد.

جلال آل احمد و سیمین دانشور

این خانه سال ها محل حضور نویسندگان بسیاری بود و پس از مرگ جلال آل احمد در سال 1348، سیمین دانشور تا زمان مرگ در سال 1390 در همین مکان زندگی کرد. این خانه مسکونی در سال 1383 در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده و در سال 1393 توسط شهرداری تهران خریداری شده است. این خانه پس از مرمت و بازسازی از اردیبهشت ماه 1397 به خانه - موزه تبدیل شد.

سیمین دانشور در 8 اردیبهشت ماه سال 1300 به دنیا آمد و در سال 1390 در سن 90 سالگی از دنیا رفت. از مهمترین آثار این نویسنده و مترجم می توان به رمان سووشون اشاره کرد. این رمان تا به حال به 17 زبان ترجمه شده است.

جلال آل احمد، همسر سیمین دانشور و از روشنفکران، نویسندگان، منتقدان ادبی و مترجمان معاصر بود که در سال 1302 به دنیا آمده و در سال 1348 از دنیا رفت. او که تاثیر بسزایی در نویسندگی ایران داشت آثار برجسته ای همچون خسی در میقات، مدیر مدرسه، از رنجی که می بریم و ... را از خود به جای گذاشت. او به همراه همسر خود عضو کانون نویسندگان ایران بودند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز