چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

حمایت دولت کانادا برای جبران خسارت بازار کتاب و ناشران در سال 2021

حمایت دولت کانادا – جبران خسارت بازار کتاب

ناشران و کتابفروشان مستقل از حمایت دولت کانادا و اعلام بودجه توسط دولت جاستین ترودو استقبال کرده و واکنش مثبت نشان دادند.

حمایت دولت کانادا از بازار کتاب

اعلام بودجه سال 2021 کانادا توسط دولت جاستین ترودو واکنش مثبت ناشران و کتابفروشان مستقل را به همراه داشت. دولت یک سری تسهیلات برای مشاغل مختلف به خاطر تاثیر منفی ویروس کرونا در سراسر کشور قائل شده است. کریستینا فریلند، وزیر دارایی کانادا اعلام کرده است که در بودجه امسال بیش از 381 میلیارد دلار برای جبران خسارت در اکثر مشاغل در نظر گرفته شده است.

اتحادیه ناشران کانادا طی بیانیه ای حمایت خود از تصمیمات دولت را اعلام کرد. به نقل از این اتحادیه، اگرچه در ماه های اخیر گزارشات خوبی از بازار کتاب و ناشران مستقل در کشور شنیده می شود اما هنوز برای احیای کامل صنعت نشر و چاپ کتاب به کمک مستقیم دولت نیاز است.

پیش از این وزارت کانادا از اختصاص 300 میلیون دلار کانادایی برای احیای بازار کتاب این کشور و کمک به ناشران و کتابفروشان خبر داده بود. دولت می گوید در بودجه سال 2021 تمهیدات گسترده ای برای حمایت از داستان نویسی و نشر کتاب های داستان از سوی نویسندگان کانادایی و نیز فروش آنلاین آن ها در سراسر جهان پیش بینی شده است.

Description: بهترین دانشگاه های کانادا کدامند؟ - سهندبلاگ

تاثیر منفی کرونا بر صنعت نشر

ملیسا پیتس، رئیس اتحادیه ناشران کانادا عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا بر اکوسیستم کتاب کانادایی تاثیر منفی گذاشته است و بسیاری از کتابفروشان برای فروش در داخل و خارج با چالش های جدی رو به رو هستند. برای تحکیم زیرساخت های مربوط به صنعت چاپ نیاز به بودجه مستقیم دولت وجود دارد و امیدواریم این مهم به زودی محقق شود.

دولت گفته است که بودجه ای قابل توجه برای شرکت کانادا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در نظر گرفته است. پائیز امسال کانادا به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت به آلمان می رود.

مدیر اتحادیه ناشران آمریکا بیان کرد: امیدواریم بتوانیم امسال با قدرت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حاضر شویم تا از ناشران و کتابفرشوان کانادایی به طور مستقیم و غیر مستقیم حمایت کنیم.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز