چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برنده جایزه گنکور 2020 دومین رمان پرفروش این جایزه معتبر شد

رمان نابهنجار – دومین رمان پرفروش تاریخ گنکور

رمان نابهنجار اثر اروه لوتلیه، نویسنده فرانسوی بعد از رمان عاشق اثر مارگریت دوراس دومین رمان پرفروش در تاریخ جایزه گنکور شد.

رمان نابهنجار، دومین رمان پرفروش گنکور

انتشارات فرانسوی گالیمار اعلام کرده است که رمان نابهنجار اثر اروه لوتلیه دومین رمان پرفروش تاریخ چهل ساله جایزه معتبر گنکور شده و قرار است این انتشارات نسخه جدید این رمان را به چاپ برساند.

رمان نابهنجار داستان 11 مسافر پروازی که در پاریس عازم نیویورک هستند را روایت می کند. این رمان از زمان انتشار در تاریخ آگوست 2020 تا به حال بیش از 600 هزار نسخه به فروش رفته است. پیش از این نیز رمان خیرخواهان اثر جاناتان لیتل، نویسنده فرانسوی آمریکایی که برنده جایزه گنکور در سال 2006 شده بود بسیار پرفروش شده و 618 هزار نسخه از آن به فروش رسید.

انتشارات گالیمار پس از موفقیت این رمان در دوران پاندمی کرونا، 100 هزار نسخه از رمان نابهنجار را در ماه دسامبر و حدود 60 هزار نسخه دیگر از این کتاب را در ماه ژانویه چاپ کرده و تیراژ آن در حال حاضر از 931 هزار نسخه فراتر رفته است.

Description: رمان برنده گنکور 2020 دومین پرفروش در تاریخ این جایزه شد

عوامل تاثیرگذار در فروش کتاب ها

ناشر رمان نابهنجار بیان کرد: هنوز نتوانسته ام مقدار دقیق فروش این کتاب را محاسبه کنم. سایر کتاب ها به زحمت 30 یا 40 هزار نسخه به فروش می رسیدند.

نویسنده این نثر درباره میزان فروش آن گفت: ما از این موضوع شگفت زده ایم. البته این امر به عوامل مختلفی بستگی و می توان آن را به صورت موضوعی و ذاتی مورد تحلیل و بررسی قرار داد. اما در کل میزان فروش یک کتاب جایگاه نویسنده را در چشم انداز ادبیات تغییر می دهد.

با این حال عنوان پرفروش ترین برنده جایزه گنکور در تاریخ این جایزه معتبر ادبی همچنان متعلق به رمان عاشق اثر مارگریت دوراس است که در سال 1984 منتشر و برنده جایزه گنکور شد. داستان این رمان در چین و هند می گذرد و بخشی از زندگی نویسنده را روایت می کند. حدود یک میلیون و 63 هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده و به بسیاری از زبان های دنیا از جکله فارسی ترجمه شده است.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا