چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برآورد خسارات ناشی از حادثه در مرز ایران و افغانستان

اسلام قلعه – کتاب هایی که در آتش سوختند

سید مجید سلطانی، مدیر موسسه شانه سرک از سوختن محموله های کتاب به ارزش ریالی قابل توجه در اسلام قلعه خبر داد و اعلام کرد برآورد دقیق از میزان این خسارت ها به علت جاسازی کتاب ها در بین بارهای دیگر دشوار است.

سوختن محموله های کتاب در حادثه اسلام قلعه

سید مجید سلطانی درباره خسارت وارد شده از آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه به محموله کتاب این گمرگ بیان کرد: طبق گفته همکارانمان در گمرک اسلام قلعه، در طول ماه به طور متوسط دو تا سه کانتینر کتاب از این گمرک عبور می کند. ارزش ریالی این کتاب ها بالغ بر دو تا سه میلیارد تومان است. بر اساس تصاویر ارسالی از دوستانمان در افغانستان تعداد قابل توجهی کتاب با ارزش ریالی قابل توجه کاملا سوخته است.

وی با توجه به سرنوشت بار کتاب متعلق به موسسه شانه سرک گفت: هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت بارهای این موسسه نداریم. در مجموع 100 الی 150 محموله کتاب به اصطلاح خرد خرد به گمرک ارسال شده بود و با توجه به اینکه حق گمرکی کتاب در افغانستان بالا است برخی کتاب های خریداری شده توسط خریداران افغان بین بارهای دیگر جاسازی و از مرز عبور داده شده اند. از این رو نمی توان طی مدتی کوتاه میزان خسارت وارده را برآورد کرد. همچنین احتمال سرقت نیز وجود دارد.

برآورد خسارات ناشی از آتش سوزی

سلطانی در مورد حمایت دولت افغانستان از خسارت دیدگان آتش سوزی گمرک اسلام قلعه بیان کرد: هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت اعلام نشده است و به تبع اطلاعاتی از آسیب وارده به بار کتاب در گمرک اسلام قلعه اطلاعاتی در اختیار نیست. اما شنیده ها حاکی از آن است که بار یک ناشر افغانستانی به ارزش 270 تا 280 میلیون نابود شده است. همچنین مطلع شدیم که دو کانتینر کتاب یک ناشر هراتی از آسیب در امان مانده و با حمایت جمهوری اسلامی ایران به مشهد رسیده است.

حادثه آتش سوزی در تاریخ 25 بهمن ماه در تاسیسات گمرکی اسلام قلعه افغانستان واقع در نقطه مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد که انفجار اولیه به دلیل وجود تانکرهای سوخت در منطقه سبب ده ها انفجار پی در پی و گسترش سریع آتش شد.

در این حادثه 40 هکتار زمین طعمه حریق شد و صدها تانر حامل سوخت و خودروهای باربری مملو از کالاهای صادراتی سوخته و ده ها میلیون خسارت بر جای گذاشت.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا