چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

واکنش ها به انتشار کتاب نبرد من در لهستان

نبرد من – انتشار کتاب هیتلر در لهستان

یک نسخه آکادمیک از کتاب نبرد من نوشته آدولف هیتلر برای نخستین بار در لهستان منتشر و توزیع شده که انتقادهای زیادی را در کشور برانگیخته است.

چاپ کتاب نبرد من هیتلر در لهستان

یک نسخه حاشیه نویسی شده از کتاب نبرد من که به عنوان مانیفست آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی و جزئیات برخی دیدگاه های سیاسی و ناسیونالیسم سیاسی او شناخته می شود برای نخستین بار در لهستان منتشر و توزیع شده است.

این کتاب برای اولین بار در سال 1925 در آلمان منتشر شده و انتشار آن پس از جنگ جهانی دوم ممنوع اعلام شد تا سرانجام پس از گذشت 70 سال در سال 2016 در آلمان بازنشر شد و به فروش بالایی دست پیدا کرد.

نسخه لهستانی این کتاب که بالغ بر 1000 یادداشت انتقادی را در خود دارد دومین نسخه منتشر شده بعد از 5 سال از انتشار این کتاب در آلمان است که برای اولین بار در لهستان به چاپ رسیده است.

اگرچه منتقدان بسیاری انتشار این کتاب را توهین به یاد و خاطره قربانیان هلوکاست می دانند، اما پروفسور اوگنیوس کرول، مورخ و کارشناس سیاسی که برای مدت سه سال روی این کتاب کار کرده است اعتقاد دارد این کتاب نه تنها توهین نیست بلکه ادای احترام به قربانیان سیستم جنایی و هشداری است برای نسل های آینده تا به فهم کامل تری از خطرات نازیسم، دروغ و تمامیت طلبی برسند.

ادای احترام به قربانیان هلوکاست

ناشر لهستانی که کتاب نبرد من را منتشر کرده عنوان کرده است که تصمیم دارد بخشی از سود حاصل از فروش این کتاب را به نفع موزه آشویتس بیرکناو لهستان اختصاص دهد.

او افزود نسخه غیر قانونی این کتاب که به انگلیسی ترجمه شده است درباره اطلاع رسانی به خوانندگان بد عمل کرده است.هدف از انتشار این نسخه فراهم آوردن یک منبع تاریخی موثق در زمینه های گسترده تر است اما نباید توسط نیروهای افراطی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر موزه آشویتس بیرکناو لهستان نیز در گفتگو با یک روزنامه لهستانی هشدار داده است که مبادا کمپین تبلیغاتی این کتاب با قانون اروپا علیه رواج فاشیسم که مجازات آن دو سال زندان مجازات خواهد بود در تضاد و مغایرت قرار گیرد و ناشر لهستانی نیز اظهار کرده است که تمام اقدامات قانونی رعایت شده است و افزوده که تنها 3 هزار نسخه محدود از این کتاب به چاپ رسیده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا