چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

برگزاری هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت ار معتبرترین و بزرگترین رویدادهای صنعت نشر کتاب در آلمان و جهان برای هفتادمین مرتبه شروع به کار کرد. در این دوره از نمایشگاه کشور گرجستان به عنوان مهمان ویژه حضور دارد.

اولین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال 1949 در فرانکفورت کشور آلمان برگزار شد و در مدت زمان کمی این نمایشگاه توانست با برپایی 205 غرفه و 450 انتشارات و بهمراه 15 هزار بازدید کننده خود را مطرح کند و در طی چندین سال گذشته عنوان معتبرترین و بزرگترین رویداد صنعت نشر را به خود اختصاص دهد.

نمایشگاه امسال با حضور 7309 انتشارات از 102 کشور جهان و با حضور فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی افتتاح شد.

یکی از رسوم اصلی این نمایشگاه مهمان ویژه این نمایشگاه است که امسال کشور گرجستان به عنوان مهمان ویژه انتخاب شده است چرا که زبان گرجی با قدمت بیش از 1500 سال پشتوانه فرهنگ و ادب گرجستان بوده ولی تقریبا همیشه فرهنگ و ادب این کشور تحت سلطه دیگر کشورها بوده است حال این نمایشگاه که با شعار استحکام پیوند فرهنگی ایجاد شده حضور گرجستان می­تواند به معرفی بیشتر فرهنگ گرجی منجر شده و پیشرفت زیادی را برای آنان به ارمغان آورد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت میزبان 70 نویسنده گرجی است که در بخش های مختلف به مصاحبه و ارائه دستاوردهای مختلف خود میپردازند.

از دیگر نکته های مهم نمایشگاه امسال حضور یکی از سیاست مداران افراطی در آن بود که در زمان محدودی باعث ایجاد حاشیه برای برگزاری نمایشگاه شد و زدوخورد میان موافقان و مخالفان سیاست مدار حاضر شده باعث خبرسازی این دوره از نمایشگاه انجامید.

همچنین با توجه به گذشت 20 سال از چاپ کتاب هری پاتر به مناسبت بزرگداشت این مناسبت دست کم 1000 بازدید کننده با لباس هری پاتر در این دوره نمایشگاه حضور پیدا می کنند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا