چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ویروس کرونا میزان فروش کتاب های مصور مانگا را افزایش داد

کتاب های مانگا – افزایش فروش کتاب های مصور در روزهای کرونایی

شرکت توزیع کننده کتاب های مانگا در ایالات متحده اظهار داشت که ویروس کرونا باعث افزایش میزان فروش کتاب های مانگا در هفته ها و ماه های گذشته شده است.

افزایش فروش کتاب های مانگا

کتاب های مانگا در ماه ها و هفته های اخیر فروش بیشتری نسبت به قبل داشته اند و به نظر می رسد افزایش فروش این کتاب های مصور به دلیل شیوع کرونا صورت گرفته است. مانگا صنعت کمیک استریپ ژاپنی است که از دهه 1950 رونق جهانی یافته است.

کلمه مانگا را می توان به معنای تصاویر طنزآمیز ترجمه کرد. مشخصه بارز این کتاب ها شخصیت های کارتونی هستند که دارای ویژگی های خاص می باشند. اغلب این شخصیت ها دارای چشم های بسیار بزرگ به همراه بینی و دهان کوچک هستند و موهایی با رنگ های عجیب دارند.

کمیک استریپ یا صنعت کتاب های مصور در ابتدا متعلق به آمریکا بود که در جنگ جهانی دوم وارد ژاپن شد و اکنون ژاپنی ها گوی سبقت را از آمریکایی ها ربوده و مانگا را به نماد فرهنگی و هنری کشور خود بدل کرده اند.

بزرگترین توزیع کننده کتاب های مصور ژاپنی در آمریکا شرکت ویزمدیا است که طرفداران بسیار زیادی در آمریکا دارد. کوین هامریک، معاون این شرکت می گوید که فروش این کتاب ها به حدی است که به فکر تولید آن ها در داخل آمریکا هستیم.

Description: Sales of online manga overtake book editions for 1st time - Books - The  Jakarta Post

ارزش هنری کتاب های مانگا

طبق اظهارات هامریک، کتاب های مانگا هم به صورت الکترونیک و هم به صورت چاپی از رونق بسیار زیادی برخوردار شده و حتی توانسته اند در لیست کتاب های آمازون از رقبای خود پیشی بگیرند.

مانگا در ابتدا در مجله به چاپ می رسید، اما بعدها به دلیل محبوبیت زیاد در قالب کتاب منتشر شد. مولفین یا طراحان مانگا را مانگاکا می نامند. از موثرترین افراد در رشد مانگا می توان به اوسامو تزوکا اشاره کرد که مانگای مدرن امروزی که با نام مانگا استایل شهرت دارد را به وجود آورد.

مانگاها در ابتدا برای کودکان می نوشتند اما اکنون رده سنی این کتاب ها افزایش یافته است. مانگاهای اولیه ارزش هنری چندانی نداشتند اما با پیدایش سبک های جدید ارزش آن ها نیز افزایش یافت. تا حدی که افرادی همچون فرانک میلر و ادوارد مک گینس نیز تحت تاثیر این سبک قرار گرفتند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا