چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

افزایش میزان کتاب های به امانت گرفته شده در دوران کرونا

کتابخانه ملی بریتانیا – کتابخوانی در دوران کرونا

کتابخانه ملی بریتانیا اعلام کرد که میزان کتاب های الکترونیکی امانت گرفته شده در دوران کرونا به بیشترین میزان در یک دهه اخیر رسیده است.

افزایش 358 درصدی کتاب های به امانت گرفته شده

طبق گزارش کتابخانه ملی بریتانیا، تعداد کتاب های الکترونیکی به امانت گرفته شده در دوران کرونا و پیش از آن، به بیشترین میزان خود در یک دهه اخیر دست پیدا کرده است. بیشترین تعداد کتاب های به امانت گرفته شده مربوط به اواخر سال 2019 هستند.

در دوران کرونا و آغاز قرنطینه خانگی، اغلب کتاب های الکترونیکی کتابخانه ملی بریتانیا به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت. اما پیش از آن نیز میزان کتاب های الکترونیکی به امانت گرفته شده در طول سال های اخیر رکورد ثبت کرد.

طبق اطلاعات منتشر شده، در دوره قرنطینه و به ویژه سه هفته رسمی اعلام قرنطینه در انگلیس، میزان فعالیت کاربران برای امانت گرفتن کتاب های الکترونیکی حدود 358 درصد نسبت به دوره پیش از شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است.

کتابخانه ملی انگلیس اسناد مرتبط با طالبان را نگهداری نمی‌کند ...

جای جی کی رولینگ خالی است!

کتابخانه ملی بریتانیا آماری از بیشترین کتاب های به امانت گرفته شده در این دوران که شامل هر سه نوع کتاب صوتی، چاپی و الکترونیکی می شود را به اشتراک گذاشت. نام جیمز پترسون، نویسنده بریتانیایی، در صدر نویسندگانی که کتاب های آن ها بیش از سایرین به امانت گرفته شده است، قرار دارد.

سایر نویسندگانی که در این فهرست به چشم می خورند شامل روالد دال، نویسنده داستان چارلی و کارخانه شکلات سازی، لی چایلد، دانیل استیل، دیوید ویلیامز، آدام بلید و جولیا دونالدسون می باشند. مسئولان کتابخانه اظهار داشتند که مردم در دوران قرنطینه به کتاب های این نویسندگان توجه بیشتری نشان داده اند.

نکته جالب توجه این است که در فهرست منتشر شده از سوی کتابخانه ملی بریتانیا، نام نویسنده مشهوری همچون جی کی رولینگ، خالق سری داستان های پر طرفدار هری پاتر، به چشم نمی خورد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا