چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

غلامحسین فرنود دار فانی را وداع گفت

غلامحسین فرنود – درگذشت نویسنده پیشکسوت

غلامحسین فرنود، نویسنده و مترجم پیشکسوت اهل تبریز روز یکشنبه 25 اسفند ماه 98 در سکوت خبری از دنیا رفت.

فرنود، هم نسل بهرنگی، براهنی و ساعدی

غلامحسین فرنود از نویسندگان هم نسل صمد بهرنگی، رضا براهنی و غلامحسین ساعدی است که در آذربایجان شرقی متولد شد. این نویسنده آثار زیادی از جمله انقلاب فرهنگی در کوبا ، قضیه سنجاق ها، زندگینامه تی اس الیوت و چند اثر دیگر را به فارسی ترجمه کرده است. از آثار تالیفی این نویسنده نیز می توان به کتاب های موغامات آذربایجان و در بساط نکته دانان اشاره کرد. او همچین نگارش مقالاتی همچون معلم مردم و کوتاه و بلند را نیز در کارنامه خود دارد.

غلامحسین فرنود برخی از آثار خود را با نام مستعار علی سیاهپوش منتشر می کرد. اطلاعات دقیقی از زندگینامه این نویسنده پیشکسوت در دسترس نیست. او اگرچه نویسنده بسیار توانایی بود اما به نظر می رسید که در سکوتی خود خواسته فرو رفته است و علاقه ای به دیده شدن ندارد.

اظهارات آرش آزاد در مورد غلامحسین بهنود

مرحوم آرش آزاد، از طنزپردازان نامدار تبریزی در مورد غلامحسین فرنود اظهار کرده است: فرنود در بستری از شکوفایی فرهنگ ایران رشد کرده است. او هم دوره افرادی همچون صمد بهرنگی و غلامحسین ساعدی بود و اعتقاد به توان فرهنگ بومی برای تولید دوباره فرهنگ ملی داشت و به جهان پیرامون خود اهمیت زیادی می داد. تا زمانی که فرنودها از ادبیات مواظبت می کنند، ادبیات پناهگاه امنی برای مردم خواهد بود.

غلامحسین فرنود از نویسندگان توامندی بود که نامش به اندازه هم نسل های خود شناخته نشده است.او صبح دیروز، مورخ 25 اسفند ماه 98 در سکوت خبری از دنیا رفت.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا