چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رمان هیچ دوستی بجز کوهستان در ایران چاپ خواهد شد

بهروز بوچانی – چاپ کتاب بوچانی توسط نشر چشمه

رمان بهروز بوچانی که در دنیا مطرح شده است، به زودی توسط نشر چشمه در ایران به چاپ رسیده و وارد بازار نشر خواهد شد.

داستان مهاجرت بهروز بوچانی

بهروز بوچانی، نویسنده، روزنامه نگار و مستندساز ایرانی پیش از ترک ایران در حوزه های نویسندگی، محیط زیست و حمایت از کردها و مسائل مربوط به آن ها فعالیت داشت. او چندی پیش ناچار به خروج از ایران شد و کشور خود را به مقصد استرالیا ترک کرد. این مهاجرت از او نویسنده ای رنج کشیده ساخت.

قایق حامل مهاجران غیر قانونی که راهی کور استرالیا بودند، غرق شد. بهروز بوچانی که در بین این مسافران بود از چنگال مرگ نجات پیدا کرد. اما توسط گارد دریایی استرالیا دستگیر و به همراه سایر مسافران به جزیره مانوس فرستاده شد. این جزیره یک تبعیدگاه برای این افراد بود که حق خروج از آن را نداشتند. بوچانی در این مکان به صورت پنهانی شروع به نوشتن کتاب هیچ دوستی جز کوهستان نیست کرد.

Related image

چاپ کتاب بهروز بوچانی توسط نشر چشمه

او خاطرات خود در این جزیره را از راه اپلیکیشن واتساپ برای امید توفیقیان ارسال می کرد. توفیقیان این خاطرات را به چاپ رساند و جهان از این طریق متوجه اتفاقاتی که برای بوچانی و سایر همراهان افتاده بود، مطلع شدند.

کتاب هیچ دوستی بجز کوهستان برنده جایزه ویکتوریا شد. اما دولت استرالیا اجازه خروج از جزیره را به بهروز بوچانی نداد. این داستان تکان دهنده تمام جهان را تحت تاثیر قرار داد. فشار نشریات و رسانه هایی همچون گاردین و واشنگتن پست باعث شد که این نویسنده در اواخر سال 2019 پس از 6 سال اسارت از جزیره مانوس رها شده و به نیوزلند برود.

رمان بهروز بوچانی با نام هیچ دوستی بجز کوهستان، در تاریخ 26 بهمن ماه به عنوان یکی از کتاب های قفسه آبی نشر چشمه به چاپ خواهد رسید.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا