چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتابفروشی های موجود در مترو باید ساماندهی شوند

فروش کتاب در مترو – فعالیت با جواز صنفی

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران عنوان کرد: برای ساماندهی کتابفروشی های داخل ایستگاه های مترو تهران با شرکت مترو وارد مذاکره خواهیم شد.

فروش کتاب های قاچاق در مترو

اگر با مترو سر و کار داشته باشید حتما با پدیده فروش کتاب در مترو مواجه شده اید، و کتابفروشی های داخل ایستگاه های مترو که همگی کتاب هایی با 50 درصد تخفیف ارائه می کنند را دیده اید. اگر کمی کتابخوان باشید حتما به سمت این غرفه ها کشانده شده و مشاهده کرده اید که اغلب کتاب های موجود در این غرفه ها بسیار مشهور هستند اما مترجمان و ناشران آن ها چندان شناخته شده نمی باشند.

فروش کتاب در گذرگاه های تهران، شکل تازه ای از فروش کتاب قاچاق است. کتاب هایی که گاه کپی غیر قانونی از اثر ناشران معروف است و گاه متنی کپی شده از آثار آن ها است، اما نام ناشر و مترجم دیگری بر روی آن ها درج شده است. در سال های اخیر این کتاب ها در گذرهای پر رفت و آمد تهران و به تازگی در ایستگاه های مترو به فروش می رسند و جالب اینکه این کار با اطلاع کامل مسئولان در مترو و شهرداری در حال انجام است.

Image result for ‫کتاب در مترو‬‎

ساماندهی فروش کتاب در مترو

حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: مشکل ما با بساط های کتابفروشی در تهران سر درازی دارد. در اصل مسئول برخورد با سد معبر شهرداری است. اما این نهاد به دلیل بهانه هایی همچون امرار معاش این افراد با کار آن ها برخورد نمی کند. غافل از اینکه این کارها باعث نابودی یک صنف خواهد شد.

وی در ادامه گفت: باید با شرکت مترو تهران مذاکراتی جهت ساماندهی فروش کتاب در مترو انجام شود. کتابفروشی یک حرفه است و باید تحت نظارت صنف انجام شود. نمی توانیم به تعدادی کتاب قاچاق و یک میز و صندلی کتابفروشی بگوییم.

حسن پور افزود: افرادی که خواستار فروش کتاب در مترو هستند باید از صنف مجوز دریافت کنند تا در مترو یک مکان استاندارد به آن ها تعلق گیرد. همچنین هر کتابی نباید در این مکان ها به فروش برسد و کتاب ها باید دارای مجوز باشند تا به چرخه نشر آسیب وارد نشود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا