چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب های کم حجم طرفداران بیشتری دارند

کتاب های کم حجم – سایت لیست ورس

خواننده برای خواندن کتاب های حجیم باید زمان زیادی صرف کند. از این رو بسیاری از مردم به دنبال کتاب های کم حجم هستند تا بتوانند آن را سریع به اتمام برسانند. سایتی به نام لیست ورس فهرستی از کوتاه ترین کتاب های مشهور دنیا تهیه کرده است.

کتاب بزرگ، شیطان بزرگ

سایت لیست ورس به نقل از یکی از کتابداران کتابخانه اسکندریه در سایت خود نوشت: کتاب بزرگ مانند شیطان بزرگ است. وقتی یک کتاب حجم زیادی داشته باشد خواننده باید وقت زیادی صرف خواندن آن کند. افراد امروز وقت کمتری را صرف خواندن کتاب می کنند. از این رو امروزه کتاب های قطور طرفدار چندانی در بین مردم ندارند. ناشران نیز به این ضرب المثل توجه کرده و ترجیح می دهند کتاب های کم حجم را چاپ کنند. از این رو سایت لیست ورس تصمیم به انتشار فهرستی از کتاب های کم حجم و مشهور گرفته است. نام و خلاصه ای از این کتاب ها را با هم مرور خواهیم کرد.

از پیرمرد و دریا تا شازده کوچولو

پیرمرد و دریا: این کتاب 110 صفحه ای اثر نویسنده مشهور آمریکایی، ارنست همینگوی است که در سال 1952 به چاپ رسیده است. این کتاب یکی از مشهورترین آثار این نویسنده است که داستان پیرمردی ماهیگیر را روایت می کند که به دل دریا زده و برای مرگ و زندگی به مبارزه می پردازد. این کتاب یکی از دلایل اهدای جایزه نوبل به همینگوی بوده است.

Image result for ‫پیرمرد و دریا‬‎

بیگانه: کتاب بیگانه اثر آلبر کامو نویسنده فرانسوی می باشد. داستان دارای دو قسمت و درباره فردی درونگرا به نام مورسو است. قسمت اول آن با مرگ مادر مورسو و قسمت دوم آن با صحبت های مورسو در زندان آغاز می شود. این کتاب یکی از آثار شناخته شده کامو در دنیا است و در زمره کتاب های کم حجم قرار دارد.

مزرعه حیوانات: رمانی نمادین به قلم جورج اورول است که درونمایه آن ضد استبداد می باشد. داستان کتاب در مزرعه ای می گذرد که حیوانات آن تصمیم می گیرند انسان ها را از آنجا بیرون کرده و خود اختیار مزرعه را در دست گیرند. مزرعه حیوانات کتابی کم حجم و بسیار خواندنی است.

همه سکوت در جبهه غرب: داستان در مورد نسلی از پسرانی است که زندگی خود را در جنگ جهانی اول جا گذاشته اند. داستان از زبان یکی از این سربازها به نام پل برمر روایت می شود. تمام دوستان او در جنگ کشته شده اند و هیچ دوستی برای ادامه زندگی ندارد. این کتاب جنگ را بی ارزش شمرده و نشان می دهد هزاران سرباز برای هیچ مرده اند.

شازده کوچولو: افراد کمی هستند که این کتاب را نخوانده باشند. شازده کوچولو یکی از مشهورترین آثار در حیطه ادبیات کودک است که توسط آنتوان دوسنت اگزوپری نوشته شده است. اما در اصل این داستان برای تمام سنین نوشته شده است. شازده کوچولو که در سرزمینی ناشناخته زندگی می کند، تصمیم می گیرد به سیاره زمین سفر کند و انسان های دیگر را ملاقات کند. این کتاب یکی از کتاب های کم حجم و پر طرفدار در سراسر جهان است.

Image result for ‫شازده کوچولو‬‎

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا