چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تبدیل شدن یک کتابفروشی به نماد شهری

شکسپیر و شرکا – نماد یک شهر

کتابفروشی شکسپیر و شرکا که در شهر پاریس قرار دارد، مانند سایر اماکن مشهور این شهر همچون برج ایفل و موزه لوور در دنیا شناخته شده است.

قدمت کتابفروشی شکسپیر و شرکا

در یکی از سایت های اینترنتی مشهور به نام تریپ ادوایزر حدود چهار هزار نظر کارشناسی در مورد کتابفروشی شکسپیر و شرکا وجود دارد که نویسندگان آن ها افراد فرانسوی و غیر فرانسوی هستند که از این کتابفروشی بازدید کرده اند. در میان نظرات آن ها بیشترین کلماتی که به چشم می خورند کلمات رویا و جادویی هستند. طبق آمار موجود در این سایت، اغلب افرادی که به پاریس سفر کرده اند از این کتابفروشی نیز بازدید کرده اند. این کتابفروشی که دقیقا صد سال از تاسیس آن می گذرد، به یکی از نمادهای شهر پاریس تبدیل شده است.

شکسپیر و شرکا در نوامبر سال 1919 توسط سیلویا بیچ تاسیس شد و به تدریج مکانی برای تجمع نویسندگان مشهور آن زمان از جمله همینگوی و جیمز جویس شد. این کتابفروشی امروزه نیز پاتوقی برای افراد کتابخوان می باشد.

از نظر کاربران سایت تریپ ادوایزر، این کتابفروشی مانند سایر اماکن مشهور شهر پاریس است و به اندازه ای شهرت دارد که می تواند به عنوان یکی از نمادهای شهر پاریس در نظر گرفته شود.

http://www.ibna.ir/images/docs/000283/283404/images/3508.jpg

دلایل شهرت کتابفروشی شکسپیر و شرکا

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در دنیا نمونه زیادی ندارد. برای مثال کتابفروشی لاندن ریویو در شهر لندن و کتابفروشی کودکان در شهر سئول مکان های بسیار شاخصی در شهر خود هستند اما هیچ یک از آن ها به اندازه کتابفروشی شکسپیر و شرکا شناخته شده نیستند.

طراحی این کتابفروشی در شهرت آن تاثیر زیادی داشته است اما این کتابفروشی بیشترین شهرت خود را مدیون قدمت صد ساله و تاریخچه جذاب خود می باشد. در گذشته اغلب نویسندگان مشهور فرانسوی و سایر کشورهای اروپایی به این کتابفروشی رفت و آمد داشته اند و بسیاری از بازدیدکنندگان نیز می خواهند تجربه ای مشابه با نویسندگان محبوب خود داشته باشند.

هیچ یک از صاحبان این کتابفروشی در طی این صد سال به سود اقتصادی فکر نکرده اند و هدف آن ها ایجاد یک جنبش اجتماعی و ادبی بوده است و بی شک یکی از دلایل جذابیت کتابفروشی شکسپیر و شرکا همین موضوع است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا