چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ویژه‌نامه الکترونیکی قلم‌داد منتشر شد

ویژه‌نامه الکترونیکی قلم‌داد منتشر شد

انجمن صنفی مترجمان تهران نخستین ویژه نامه ی الکترونیکی این مجموعه را با عنوان قلم داد به مناسبت " روز قلم" تهیه و منتشر کرد.

ویژه‌نامه الکترونیکی قلم‌داد منتشر شد

محمد‌رضا اربابی، رئیس هیئت‌مد‌یره انجمن صنفی مترجمان تهران، در گفت و گویی گفت: طی فراخوانی از اعضای انجمن صنفی مترجمان تهران  دعوت شد تا آثار خود را در قالب‌های یادداشت، گزارش یا دل‌نوشته‌ در موضوع‌های مرتبط با قلم، اهل قلم، ترجمه، ویرایش، زبان فارسی و کتاب به روابط عمومی انجمن ارسال کنند.

حرمت قلم و شان اهالی قلم

وی افزود: توجه به حرمت قلم و شان اهالی قلم دغدغه‌ اولیه و اصلی تشکیل انجمن صنفی مترجمان تهران بوده و در ۸ سال گذشته با اقدامات متنوعی برای تحقق این اهداف کوشیده است.

رئیس کارگروه ویژه ترجمه حقوقی و رسمی فدراسیون جهانی مترجمان ادامه داد:  «قلم‌داد» درصدد است از  این به بعد به‌مناسبت روز قلم با هدف ثبت و تبیین دغدغه‌های اهالی قلم منتشر شود.

عضویت در فدراسیون جهانی مترجمان

وی توسعه‌ فعالیت بین‌المللی مترجمان با عضویت در فدراسیون جهانی مترجمان و اخذ دو کرسی در کارگروه‌های حاضر، تفاهم با اتحادیه‌ فناوران رایانه تهران و جلوگیری از فعالیت کافی‌نت‌ها در حوزه‌ ترجمه، حمایت حقوقی از اعضا از طریق مشاوره رایگان و پشتیبانی حقوقی در مراجع قانون  و حمایت صنفی از پیشکسوتان حوزه‌ ترجمه را از اهم فعالیت‌های انجمن صنفی مترجمان تهران برشمرد.

حمایت از حقوق مادی و معنوی اعضا در حوزه‌ نشر

وی بیان کرد: حمایت از حقوق مادی و معنوی اعضا در حوزه‌ نشر ایران‌صدا و طاقچه، ایجاد همگرایی بیشتر میان مترجمان با برگزاری جشن ملی مترجمان، جریان‌سازی و گفتمان‌سازی برای ایفای حقوق مترجمان با ارتباط موثر رسانه‌ای و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی با هدف رشد و بهبود مستمر اعضا از دیگر فعالیت‌های شاخص این انجمن محسوب می‌شود.

قلم داد

انجمن صنفی مترجمان تهران که در سال 1393 تاسیس شد در حال حاضر بیش از ۳۵۰ عضو دارد. ویژه‌نامه «قلم‌داد» برای مطالعه علاقه‌مندان به آدرس  http://Www.tiat.ir در دسترس است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا