چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

زندگینامه و آثار جلال آل احمد

جلال آل احمد

جلال آل احمد در آذر ماه سال 1302 در تهران به دنیا آمد. وی نویسنده، مترجم، منتقد ادبی و روشنفکر و همسر سیمین دانشور بود و در سال 1348 در گیلان درگذشت. آل احمد آثار زیادی از خود به جای گذاشت و تاثیر چشمگیری در ادبیات ایران داشت.

جلال آل احمد در خانواده ای مذهبی و در یکی از محله های قدیمی تهران به دنیا آمد. پدر وی روحانی بود و علاقه داشت که جلال نیز راه او را در پیش گیرد. اما تلاش های پر بی نتیجه ماند و جلال صبح ها مشغول کار و شب ها به دور از چشم پدر مشغول درس خواندن در دارالفنون شد. پدر او همچنان جلال را به تحصیل در حوزه تشویق می کرد، او را به نجف فرستاد اما جلال فقط دو ماه در نجف دوام آورد و دوباره به ایران بازگشت. آل احمد در سال 1322 به دانشسرای عالی رفت و در سال 1325 در رشته ادبیات فارغ التحصیل شد.

آل احمد در سال 1324 داستان زیارت را در مجله سخن چاپ کرد، در همان سال نیز داستان دید و بازدید را منتشر کرد. سپس به عنوان معلم وارد وزارت فرهنگ شد و به ادامه تحصیل در رشته ادبیات پرداخت. در سال 1327 با سیمین دانشور آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج آن ها در سال 1329 شد. او تحصیلات دکترای خود را نیمه کاره رها کرد و علت آن را بی سوادی برخی اساتید عنوان کرد. او در شهریور ماه 1348 در کلبه ای در اسالم گیلان درگذشت.

او آثار زیادی از خود به جای گذاشت که از برجسته ترین آنها می توان به مدیر مدرسه، نون والقلم، زن زیادی، از رنجی که می بریم و سرگذشت کندوها اشاره کرد. همچنین سفرنامه، مقالات و ترجمه های متعددی نیز در سال های فعالیت خود منتشر کرد.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا