چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

رمان شوهر آهو خانم

رمان شوهر آهو خانم

شوهر آهوخانم نخستین اثر علی محمد افغانی است که در سال های بعد از کودتای 28 مرداد که نویسندگان کشور رو به ترجمه آثار خارجی آورده بودند نوشته شد. وی نگارش رمان خود را در سال 1332 در زندان آغاز کرد و تا سال 1337 به طول انجامید.پس از آزادی از زندان اثر خود را به ناشران عرضه کرد اماهیچ ناشری حاضر به چاپ رمانی حجیم به قلم نویسنده ای ناشناس نشد.پس از آن افغانی نخستین چاپ رمانش را با سرمایه ی شخصی خود در سال 1340 شمسی «1960 میلادی» منتشر ساخت .

شوهر آهوخانم،یک رمان اجتماعی است. نويسنده علاوه بر اینکه بر تأثيرات عميق شرايط اقتصادي و وضعيت و قوانين اجتماعي بر رفتار و كردار اشخاص داستان در زمان معيني تأكيد مي كند . وضع محيطي، اقتصادي و فرهنگي طبقات متوسط جامعه را نیز تجسم مي بخشد. افغانی اوضاع سياسي ، تحولات اجتماعي ، فرهنگي ، زد و بندهاي اداري و اقتصادي جامعه عصر رضاخاني را به خوبي نشان مي دهد و اغلب به طور صريح، ايجاد تغييرات بنيادي در جامعه و قوانين اجتماعي را توصيه مي كند. از سوي ديگر بر خصوصيات دروني و روان شناختي نيز تأكيد مي ورزد . به گونه اي كه مي توان آن را يك رمان روان شناختي نیز دانست . 

کتاب شوهر آهوخانم، نخستين اثر علي محمد افغاني،  اولين رمان بلند فارسي و يكي از بهترين رمان هاي فارسي در پنجاه سال اخير است كه در سال 1340 منتشر شد و ازهمان نخستين ماه هاي انتشار با اقبال گسترده بازاركتاب ايران روبه رو گرديد . اين رمان از سوي «انجمن كتاب ايران» به عنوان داستان برگزيده سال 1340 انتخاب شد و منتقدان ادب داستاني به ستايش آن پرداختند.
شوهر آهوخانم، اثری است رئالیستی اما نه یک رئالیسم مبتدی و عاری از نو آوری، رئالیستی است قرن بیستمی که رگه هایی از دیگر مکاتب ادبی در آن مشهود می شود. این اثر با در نظر گرفتن انبوه مسائلی از زندگی اجتماعی ملت ایران که در آن مطرح شده و از نظر ساختمان،شکل هنری و پرداخت هنرمندانه ی عناصر داستانی و همچنین از نظر سبک،زبان و شیوه بیان و محتوای تاریخی و اجتماعی اش نقطه عطفی در مسیر رشد و پیشرفت نثر ایران به شمار می رود.
 

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا