چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خلاصه داستان هزار خورشید تابان

خلاصه رمان هزار خورشید تابان

"هزار خورشید تابان" (به انگلیسی: "A Thousand Splendid Suns") رمانی است نوشته‌ی خالد حسینی، نویسنده معروف افغان‌تبار، که در سال 2007 منتشر شد. این رمان داستان دو زن افغانی به نام‌های ماریام و لیلا را روایت می‌کند و به موضوعاتی چون دوستی، خانواده، مرگ، و تلاش برای زندگی بهتر در میان زمینه‌های جنگ و خشونت در افغانستان می‌پردازد. در زیر، یک خلاصه از داستان "هزار خورشید تابان" آورده شده است:

خلاصه کتاب هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی

داستان به دو نقطه نظر اصلی متمرکز است:

 • ماریام: ماریام در شهر هرات افغانستان زندگی می‌کند. او به عنوان فرزند غیرشرعی مادرش، که نیکو، متهم به زنا به دوران کودکی رنج می‌برد. او زندگی خود را در خانه‌ای متروکه و ترسناک در کنار مادر و مردی به نام رسول می‌گذراند. ماریام به طور تصادفی با تاجری ثروتمند به نام رسول جلیل آشنا می‌شود و با ورود به خانه‌اش و ازدواج با او، زندگی‌اش به طور کامل تغییر می‌کند.

 • لیلا: لیلا دختری از خانواده‌ای مذهبی در شهر کابل است. او در دوران نوجوانی با تاریکی‌ها و تغییرات سیاسی در افغانستان روبرو می‌شود. پس از مرگ مادرش، لیلا تصمیم می‌گیرد به همراه تاجری محلی به نام رسول جلیل فرار کرده و با او ازدواج کند. اما زندگی با رسول نیز به سرعت به یک کابوس تبدیل می‌شود.

 • در طول داستان، ماریام و لیلا با یکدیگر آشنا می‌شوند و رابطه‌ای نادر و صمیمی بین آن‌ها شکل می‌گیرد. آن‌ها با هم مبارزه می‌کنند تا تحت تمامی سختی‌ها و خشونت‌ها به دنبال یک زندگی بهتر باشند.

  "هزار خورشید تابان" داستانی دردناک و پرشور از عشق، دوستی، امید، و مبارزه در برابر سختی‌های زندگی در افغانستان است. این رمان نشان می‌دهد که حتی در شرایطی که جنگ و خشونت زندگی را تضعیف می‌کنند، انسان‌ها همچنان قدرت برای پیدا کردن زیبایی‌ها و خودشان را بازسازی کردن دارند.

  برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

  محبوب ترین کتاب ها
  مهره های سوخته
  مهره های سوخته
  فروش موفق
  فروش موفق
  چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
  باغ تورج
  باغ تورج
  مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
  پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
  آخرین اخبار
  پرفروشترین کتاب
  اول عاشق خودت باش!
  اول عاشق خودت باش!
  پربازدیدترین کتاب
  کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
  مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا