چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خلاصه داستان محاکمه اثر کافکا

خلاصه رمان محاکمه

"محاکمه" (به آلمانی: "Der Prozess") رمانی است نوشته‌ی فرانتس کافکا، نویسندهٔ اتریشی تبار چک، که در سال 1925 پس از مرگ وی منتشر شد. این رمان به عنوان یکی از اثرات برجستهٔ ادبی آن دوره ، به عنوان اثری درباره تسلط و برتری نظام اداری و قدرت نیروهای دولتی شناخته می‌شود. در زیر، خلاصه‌ای از داستان "محاکمه" ارائه شده است:

خلاصه کتاب محاکمه اثر فرانتس کافکا

رمان "محاکمه" داستان شخصی به نام "جوزف کی" را روایت می‌کند. جوزف کی یک مرد معمولی است که به طور ناگهانی و بدون دلیل قانونی محاکمه می‌گردد. او به جرم نامعلومی متهم می‌شود و به طور عجیب و غریب درگیر یک سیستم حقوقی که قوانین و مقررات آن بسیار پیچیده و تاریک هستند، قرار می‌گیرد.

کی به مرور زمان با مشکلات و تحدیدهای مختلفی در طول محاکمه روبرو می‌شود. وی با وکیلان، دادگاه‌ها، قاضی‌ها و شخصیت‌های مختلفی درگیر می‌شود که تلاش می‌کنند سرنخ‌های مرتبط با ماهیت محکومیت او را پیدا کنند. او به طور مداوم تلاش می‌کند تا موقعیت خود را درک کند و معنی محاکمهٔ خود را بفهمد، اما به تدریج در یک شبکه از تاریکی و ابهام فرو می‌رود.

داستان "محاکمه" به طور کلی به مفاهیمی چون انزوا، ترس از قدرت‌های بزرگتر، بی‌عدالتی قانونی و گمراهی انسان در برابر سیستم‌های اداری اشاره دارد. این رمان به خوانندگان فرصت می‌دهد تا در مورد عواقبی که تداوم محاکمه و بی‌پایانی آن می‌تواند داشته باشد، تفکر کنند. "محاکمه" از آثار کلاسیک ادبی دورهٔ بیستم قرن به شمار می‌رود و هنوز هم جذابیت و اهمیت خود را حفظ  کرده است.

برای خواندن خلاصه دیگر کتابها کلیک نمایید.   

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا