چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

کتاب هالیوود

معرفی کتاب- هالیوود

کتاب هالیوود اثر چالز بوکوفسکی و ترجمه پیمان خاکسار است که به زبان پارسی ارائه شده و توسط نشر چشمه منتشر شده است.

کتاب هالیوود

کتاب هالیوود اثر چارلز بوکوفسکی و ترجمه پیمان خاکسار است که به زبان پارسی ارائه شده، رمان هالیوود صرفا اثری داستانی است و هرگونه شباهت بین شخصیت های این کتاب با هر آدم زنده و مرده ای کاملا تصادفی است…

ماجرای شروع نوشتن کتاب

کتاب هالیوود ماجرای نوشتن یک فیلم نامه توسط بوکفسکی و سپس تبدیل شدن آن به فیلم را روایت می کند. ماجرا از این قرار است که باربه شرودر، دوست بوکفسکی، از او می خواهد که یک فیلم نامه بنویسد. فیلم نامه ای به میل خودش با هر موضوعی که دوست دارد.

بوکفسکی هم این کار را می کند و فیلم نامه را می نویسید. اما تبدیل شدن این فیلم نامه به فیلم داستان ها و ماجراهای زیادی را در برداشته است، در حدی بعد از اتمام فیلم بوکفسکی تصمیم می گیرد در مورد آن یک رمان بنویسد. این کتاب به نحوی دردسرهای ساخت یک فیلم هالیوودی را نیز نشان می دهد.

در این کتاب نویسنده یک روایت طنزآمیز از تبدیل شدن فیلم نامه به فیلم ارائه می کند و در آن تقریبا همه را مسخره می کند. او بعضی از اسم ها را تغییر داده و بعضی دیگر را نه.

قسمتی از کتاب

سنده ازش می آد بیرون درسته؟ یا دست کم آرزو داریم که بیاد! سنده رو از ما بگیرن مُردیم! فکر کنید ما در طول عمرمون چه قدر می رینیم! زمین جذبش می کنه، ولی دریاها و رودخونه ها موقع بلعیدن گهِ ما جون شون به لب شون می آد! ماها کثافتیم، کثافط! از همه مون متنفرم! هر دفعه که ماتحتمو پاک می کنم از همه مون بدم می آد!

چارلز بوکوفسکی

چارلز بوکوفسکی شاعر و نویسنده آمریکایی در سال 1920 در آندرناخ آلمان متولد شد. پدرش سربازی آمریکایی بود که همسری آلمانی داشت. سه ساله بود که والدینش به آمریکا رفتند.او در لس آنجلس بزرگ شد و پنجاه سال در همان جا زندگی کرد. اولین داستان کوتاهش را وقتی 24 ساله بود منتشر کرد. و در 35 سالگی سرودن شعر را آغاز نمود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا