چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بزرگترین ناشران در سراسر جهان

5 ناشر بزرگ دنیا

در این متن به  پنج ناشر برتر در سراسر دنیا اشاره کرده و در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه داده ایم.

پیرسون :

یکی از بزرگترین انتشارات دنیا انتشارات پیرسون است که در بریتانیا واقع شده است. این انتشارات در زمینه های مختلفی از جمله انتشار روزنامه، کتاب و مجله فعالیت دارد.

در سال 1844 ساموئل پیرسون این شرکت را تاسیس کرد که اکنون بیش از پنجاه کشور در سراسر دنیا از خدمات آن استفاده می کنند. مجله فایننشال تایمز، 50 درصد از بی اسکای بی و اکونومیست و 47 درصد از گروه پنگوئن به این شرکت تعلق دارد.

برترین رمان های دنیا در لیست انتشارات این مجله به چشم می خورد. این شرکت همچنین در ارائه خدمات آموزشی نیز سهم قابل توجهی دارد و در سال 2012 اعلام کرد که در صدد سرمایه گذاری در مدارس غیر انتفاعی است تا به دانش آموزان نیازمند در سراسر دنیا خدمات آموزشی ارائه دهد.

انتشار کتاب در حوزه های مختلف این شرکت در سال های اخیر بیش از 9 میلیارد دلار سود به همراه داشته است.

پنگوئن رندوم هاوس :

یکی از بزرگترین انتشارات جهان یعنی رندوم هاوس در سال 1927 توسط بنت کرف و دونالد کرپفر راه اندازی شد. این دو کتابخانه مدرن نیویورک را خریداری کردند و سپس انتشار تعدادی کتاب را نیز در کنار فروش کتاب شروع کردند. اولین کتابی که آن ها موفق به گرفتن مجوز چاپ برای آن شدند، کتاب اولیس اثر جیمز جونز بود.

این نشریه نویسندگانی مانند فاکنر، آندره مالرو و .. را جذب کرد و به سرعت در سال 1998 به نشریه ای جهانی تبدیل شد.

درآمد این نشریه در سال گذشته بیش از دو میلیارد یورو بوده است که این رقم نشان دهنده موفقیت بی نظیر این نشریه می باشد.

تامسون رویترز :

این شرکت یک شرکت چند ملیتی است که در سال 2008 توسط تامسون کورپوریشن خریداری و راه اندازی شد و در سال 2010 ارزشمند ترین برند کانادا شناخته شد.

این شرکت در سال پژوهش های علمی خود را گسترش داد و در سال 2017 کسب و کارهای اووکس و کلارینت را از شرکت DTCC خریداری کرد و امروزه از بزرگترین ناشران جهانی به حساب می آید و 60 هزار کارمند دارد.

رید الزویر :

انتشاراتی هلندی است که بیشتر در حوزه های علمی و تجاری فعالیت می کند. این شرکت در سال 1993 با ادغام انتشارات رید اینترنشنال و شرکت الزویر به وجود آمد و اکنون در 180 کشور فعالیت دارد.

از مهم ترین پایگاه داده های انتشارات الزویر می توان به ساینس دایرکت که شامل سیزده میلیون سند است و اسکوپوس که شامل چکیده ها و نقل قول هایی برای مقالات و مجلات علمی است اشاره کرد.

ولترز کلوور :

شرکت چاپ و انتشارات هلندی است که علاوه بر حوزه  نشر، در سایر حوزه ها از جمله مالیاتی و بهداشتی نیز خدماتی ارائه می دهد. این شرکت در سال 1858 در کنار انتشارات اسکولبوک راه اندازی شد و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین انتشارات جهان به شمار می رد.

این نشریه در سراسر اروپا فعالیت دارد و دفتر مرکزی آن واقع در آمستردام می باشد. درآمد آن در سال 2016 بیش از چهار میلیارد یورو بوده است و هم اکنون بیش از نوزده هزار کارمند در سراسر جهان دارد.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا