چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

سطوح زندگی اثر جولین بارنز

سطوح زندگی – معرفی کتاب

کتاب سطوح زندگی اثر جولین بارنز، نویسنده و منتقد ادبی انگلیسی است که برای اولین بار در سال 2013 به چاپ رسید. این کتاب پس از کتاب درک یک پایان که جایزه بوکر را برای نویسنده به ارمغان داشت نوشته شده است.

خلاصه کتاب سطوح زندگی

کتاب سطوح زندگی را نمی توان در ژانر خاصی قرار داد. جولین بارنز از ابتدا چندان در قید و بند ژانر نبود و کتاب های او در بین چند ژانر متفاوت قرار می گیرند. این کتاب با جمله ای زیبا آغاز می شود که تقریبا کل داستان در این جمله خلاصه می شود: دو چیز را که قبلا باهم تلفیق نشده اند، با هم تلفیق می کنی و دنیا عوض می شود. آدم ها شاید همان لحظه متوجه نشوند، اما مهم نیست. به هر حال دنیا عوض شده است.

کتاب سطوح زندگی دارای سه فصل است. این سه فصل کاملا مجزا بوده و در آن ها به مفاهیمی پرداخته می شود که انسان را به تعالی می رساند. داستان فصل اول در مورد سه هوانورد به نام های نادار، فرد برنابی و سارا برنارد است که در بین سال های 1850 تا 1920 روایت می شود. نادار هنر عکاسی را با هوانوردی در هم می آمیزد و اولین عکاس هوایی نام می گیرد. این فصل از کتاب تا حد زیادی خسته کننده است و حوصله خواننده را سر می برد.

بارنز در فصل دوم به سراغ رابطه عاشقانه فرد برنابی و سارا برنارد می رود. برنابی یک ماجراجوی انگلیسی و عاشق بالون سواری است. او عاشق سارا برنارد می شود اما سارا عشق او را رد کرده و با مردی دیگر ازدواج می کند. برنارد پس از شنیدن جواب رد از سارا تقریبا غرق می شود. فصل دوم جذابیت بیشتری از فصل اول دارد اما فصل سوم بهترین فصل از این کتاب است. در واقع فصل اوم و دوم پیش زمینه ای برا فصل سوم یعنی اندوه، بوده است.

فصل سوم در مورد مرگ همسر جولین بارنز است. این فصل که به نوعی بخشی از زندگینامه نویسنده است، با نهایت ظرافت و زیبایی نوشته شده است. نویسنده از اولین روزی که متوجه بیماری سرطان همسرش شده تا 37 روز بعد که او از دنیا رفته است را روایت کرده است. او از اندوه مرگ همسر خود و واکنش دوستان و آشنایان گفته است. این فصل بسیار صادقانه نوشته شده و بهترین فصل کتاب است.

درباره کتاب سطوح زندگی

کتاب سطوح زندگی کتابی بسیار تاثیرگذار است که نمی توان ژانری برای آن در نظر گرفت. اغلب کتاب های جولین بارنز به همین صورت هستند و در دسته های مختلف قرار می گیرند. بارنز در این کتاب رفته رفته مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و عشق و اندوه را به خوبی روایت می کند. او غم از دست دادن همسرش را به قدری زیبا و تاثیرگذار و واقعی روایت می کند که کاملا قابل درک است و مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. او نه تنها به غم از دست دادن معشوق می پردازد بلکه زوایای دیگر مفهوم سوگواری را نیز به تصویر می کشد. رفتار اطرافیان با فرد سوگوار و ادامه به زندگی در این شرایط دشوار نیز دیگر زوایایی است که بارنز به آن ها پرداخته و بسیار صادقانه آن ها را روایت می کند.

کتاب سطوح زندگی در فهرست 100 کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رتبه 45 قرار گرفته است. این کتاب را می توانید با ترجمه شبنم سعادت از نشر میلکان تهیه کنید. در صورت مطالعه این کتاب نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پرسش پاسخ

۰۹-۰۴-۱۴۰۰

محسن:

کتاب خوبی به نظر می رسد چطور میتونم تهیش کنم ؟

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام از فروشگاههای کتاب : iranketab.com 30book galleryketab.ir

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا