چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اوریکس و کریک اثر مارگارت اتوود

اوریکس و کریک – معرفی کتاب

کتاب اوریکس و کریک اثر مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی برای اولین بار در سال 2003 منتشر شد. این کتاب درونمایه ای پادآرمانی دارد و در زمینه کتاب های علمی تخیلی دسته بندی می شود.

خلاصه کتاب اوریکس و کریک

داستان کتاب اوریکس و کریک در فضایی کاپیتالیستی می گذرد که در آن پول مهمترین چیز است. اگر پول داشته باشی به همه چیز خواهی رسید. جمعیت جهان زیاد شده و بی عدالتی در تمام دنیا بیداد می کند. مردم در فقر و فلاکت به سر می برند. برده داری جنسی، مافیای رسانه ای، شبکه های غیر قانونی اینترنتی و شرکت های بزرگ محصولات ژنتیکی بزرگ شده و انسان ها در ژنتیک خود و سایر موجودات دست برده اند. شرکت های دارویی تقریبا توانسته اند تمام بیماری ها را درمان کنند و حالا دست به اختراع بیماری های جدید زده اند تا بتوانند داروی جدید تولید کنند.

در آن دوران موجودات جدید ساخته شده اند. موجوداتی همچون راکسون ها که ترکیبی از راکون و راسو هستند. موجوداتی همچون سگرگ ها که ترکیبی از سگ و گرگ هستند و تعدادی موجود دیگر که از ترکیب سایر موجودات تولید شده اند.

Description: Oryx and Crake (MaddAddam, #1) by Margaret Atwood

در این دنیای پر از شگفتی داستان اصلی در مورد دو پسر است که یکی از آن ها نابغه و دیگری یک پسر معمولی می باشد. این دو از کودکی با یکدیگر دوست بودند و والدین هر دو در یکی از شرکت های بزرگ ژنتیکی کار می کنند و محل زندگی آن ها در مجتمع های مسکونی شرکت است. افرادی که در این ساختمان ها زندگی می کنند امکانات بیشتری دارند و از عوام جدا هستند.

پدر یکی از این بچه ها و مادر دیگری پس از مدتی مخالف ایده های شرکت ژنتیکی شده و در این راه جان خود را از دست داده بودند. سال ها بعد این دو بزرگ می شوند و پسر نابغه در یکی از این شرکت های ژنتیکی به درجه بالایی دست پیدا کرده است و حالا مشغول کار بر روی پروژه ای است که موجب جاودانگی انسان می شود. اما او در اصل به فکر چیزی است که بسیار بزرگتر از جاودانگی می باشد. او می خواهد گونه بشر را از بین برده و گونه ای آرمانی که خود ساخته است را جایگزین کند.

درباره کتاب اوریکس و کریک

کتاب اوریکس و کریک اثر مارگارت اتوود، نویسنده مشهور کانادایی است که در سال منتشر شد و در همان سال در فهرست نهایی نامزدهای جایزه ادبی بوکر قرار گرفت. این کتاب در زمره کتاب های علمی تخیلی قرار می گیرد اما به عقیده نویسنده این داستان یک داستان عاشقانه و ماجراجویانه است و در زمره ادبیات نظری جای می گیرد.

کتاب اوریکس و کریک نوعی آهوی آفریقایی و یک پرنده هستند که در فارسی به آن ها تیزشاخ و یلوه حنایی گفته می شود. نام شخصیت های اصلی کتاب نیز از این دو حیوان که نسل آن ها در زمان وقوع داستان منقرض شده، گرفته شده است.

این کتاب یکی از کتاب های این نویسنده است که مورد توجه قرار گرفت و به زبان های مختلفی ترجمه شد. ترجمه فارسی کتاب اوریس و کریک توسط سهیل سمی در سال انجام شده و با همت انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است. این کتاب در فهرست  کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین، رتبه  را از آن خود کرده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا