چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

افسوس نمی خوریم اثر باربارا دمیک

افسوس نمی خوریم – معرفی کتاب

کتاب افسوس نمی خوریم اثر باربارا دمیک، نویسنده روزنامه نگار آمریکایی است که برای اولین بار در سال 2009 منتشر شد. این کتاب جایزه ادبی ساموئل جانسون را برای دمیک به ارمغان آورد.

خلاصه کتاب افسوس نمی خوریم

کتاب افسوس نمی خوریم یک کتاب مستند است که در زمینه ادبیات سیاسی نگارش شده است. این کتاب روایت مستندی از زندگی مردم کره شمالی روایت می کند. چند تن از شهروندان کره شمالی فرار کرده و به کره جنوبی گریخته اند. شش مرد و زن که نویسنده در زمان سکونت خود د پکن به سراغ آن ها رفته و درباره زندگی شهروندی در کره شمالی با آن ها به گفتگو پرداخته است. اساس این کتاب را خاطرات و اظهارات این پنج پناهنده تشکیل داده است. البته نویسنده برای نگارش این اثر با بیش از 100 پناهنده گفتگو کرده است و بر شهر چونگ جین که به اعتقاد دولت کره شمالی ویترینی برای توریست ها به حساب می آید، متمرکز شده است. از این رو این کتاب روزنه ای برای مشاهده دنیای ناشناخته و غیر قابل نفوذ کره شمالی محسوب می شود.

پنج شخصیت اصلی داستان شامل پنج پناهنده است که در میان آن ها یک زن خانه دار، یک معلم، یک دانشجو از یکی از بهترین دانشگاه های کره شمالی، یک پسر بچه خیابانی و یک پزشک وجود دارند. این افراد روایت هایی از کره شمالی به خواننده ارائه می دهند که خواننده می تواند درون کره شمالی را از زوایای مختلف ببیند و فشارهایی که دولت بر مردم وارد می کند را از زبان آن ها بشنود.

در کتاب افسوس نمی خوریم تصویری غمگین از زندگی عادی مردم کره شمالی، روایت های عاشقانه آن ها، کمبود غذا و قحطی، تفریحات و غیره روایت شده است. نویسنده تلاش کرده طی تحقیقات خود که هفت سال به طول انجامیده است، تصویری واقعی ورای چهره تهی دولتمردان که در رسانه ها منتشر می شود از آن ها ارائه دهد.

درباه کتاب افسوس نمی خوریم

کتاب افسوس نمی خوریم حاصل هفت سال تحقیق باربارا دمیک، نویسنده، روزنامه نگار و سردبیر دفتر خبری لس آنجلس تایمز در پکن است. روایت دمیک از کره شمالی در سال انتشار آن با استقبال زیادی رو به رو شد و سر و صدای بسیاری کرد. این کتاب جایزه باشگاه رسانه های برون مرزی، جایزه هایی از انجمن آسیایی، آکادمی دیپلماسی آمریکا و چندین جایزه دیگر برای دمیک به ارمغان آورد. کتاب افسوس نمی خوریم همچنین فینالیست جایزه پولیتزر در زمینه گزارش های بین المللی بوده است.

کتاب افسوس نمی خوریم اگرچه با زوایای دید محدود به زندگی در کره شمالی نگاه می کند و نمی تواند گزارشی کامل و بی نقص از زندگی مردم عادی در آن کشور ارائه دهد، اما به تعداد زیادی از سوالات در مورد نحوه زندگی در کره شمالی پاسخ می دهد.

کتاب افسوس نمی خوریم جوایز متعددی به دست آورد و مورد استقبال بسیاری از مردم و متقدان ادبی قرار گرفت. این کتاب با ترجمه حسین شهرابی و مینا جوشقانی از سوی انتشارات کتاب سرای تندیس روانه بازار کتاب ایران شده است. همچنین چندی پیش زینب کاظم خواه نیز به ترجمه این کتاب پرداخته و نشر ثالث آن را به چاپ رسانده است. این کتاب در لیست 100 کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رده 73 قرار دارد. نظرات خود را در مورد این کتاب با ما به اشتراک بگذارید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا