چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

انتشار کتاب های بدون مجوز در ایران

کتاب های بدون مجوز – چاپ کتاب

کتاب های بدون مجوز و قاچاق یکی از معضلات صنعت نشر هستند که باید به صورت جدی با آن ها مقابله شود.

چاپ کتاب های بدون مجوز

برخی از کتاب های قدیمی یا جدید بنا به دلایل مختلف موفق به کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی شوند. در برخی موارد این کتاب های با اجازه و یا بدون اجازه نویسنده به صورت غیر قانونی وارد بازار می شود. اگر به خیابان انقلاب تهران مراجعه کنید با تعداد زیادی کتاب های بدون مجوز که به آن ها کتاب های ممنوعه می گویند و به این صورت کنجکاوی عابران را برمی انگیزند را در بساط دستفروشان مشاهده خواهید کرد. این کتاب ها اغلب کتاب های قدیمی و یا جدیدی هستند که نویسنده آن ها موفق به کسب مجوز نشده و یا در کذشته مجوز نشر داشته و حالا به دلایلی مجوز آن ها باطل شده است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قوانین خاصی برای دادن مجوز به کتاب ها دارد و تمامی کتاب ها باید این قوانین را رعایت کنند. اگرچه برخی از این قوانین سختگیرانه است اما انتشار کتاب بدون مجوز کار چندان عاقلانه ای نیست.

حقوق مادی و معنوی ناشر و نویسنده

کتاب های دارای مجوز در خانه کتاب و کتابخانه ملی به ثبت می رسند و هر نویسنده و ناشر کتاب می توانند از حق و حقوق کتاب خود بهره مند شده و در صورت بروز هر گونه تخلف آن را به صورت قانونی پیگیری کنند. اما کتاب هایی که بدون مجوز به چاپ می رسند در هیچ جا به ثبت نرسیده اند. یعنی نویسنده هیچ حق مادی یا معنوی در قبال کتاب خود ندارد. بسیاری از مواقع این کتاب ها کپی شده و یا بدون درج نام نویسنده اصلی به چاپ می رسند. در این حالت نه تنها نویسنده به سود مادی نرسیده است بلکه نتیجه زحمات خود را نیز از دست داده و از طریق قانونی هیچ حقی ندارد.

کتاب های بدون مجوز و یا کتاب های قاچاق که نسخه اصلی آن ها مجوز دارد اما چاپخانه های غیر قانونی اقدام به تولید انبوه این کتاب ها می کنند، با قیمت های بسیار پایین و اغلب 50 درصد کمتر از قیمت اصلی به فروش می رسانند. سود حاصل از فروش این کتاب ها به نویسنده و ناشر تعلق نمی گیرد و فقط جیب قاچاقچیان را پر می کند.

Description: کتاب‌های کپی همچنان دست به دست می‌چرخد!| فرهیختگان آنلاین

خرید کتاب دارای مجوز

سالانه تعداد زیادی کتاب های بدون مجوز و قاچاق در ایران چاپ شده و به فروش می رسند. بسیاری از خریداران بدون داشتن اطلاعات کافی و راضی از تخفیف های آنچنانی به راحتی اقدام به خرید این کتاب ها می کنند. در حالی که اغلب این کتاب ها فاقد کیفیت بوده و ضرر زیادی به بدنه صنعت نشر وارد می کند.

نوسانات قیمت کاغذ و در نتجه افزایش قیمت نهایی کتاب موجب شده است که بسیاری از افراد کتاب را از سبد مایحتاج خود حذف کرده و به سمت کتاب های قاچاق و یا پی دی اف های رایگان بروند. اما بهتر است برای مطالعه کتاب و کمک به این صنعت کتاب های دارای مجوز و با کیفیت مطالعه کنیم. تخفیف های فصلی و مناسبتی یا نمایشگاه های سالانه فرصت های مناسبی برای خرید کتاب هستند که اغلب اقشار می توانند از آن ها استفاده کنند.

انتشارات زرین اندیشمند کتاب های شما را با مجوز معتبر و با کیفیت بالا چاپ و و در بازار منتشر می کند. رای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پرسش پاسخ

۱۱-۱۰-۱۴۰۰

مجید گودرزی:

با سلام اخیرا موفق به ترجمه کتاب Setting the Table از زبان انگلیسی به فارسی شده ام ، در این کتاب نویسنده اصولی را برای استنباط احکام یهود ذکر می کند که برخی از آن ها با اصول استنباط احکام توسط فقهای اسلام مشترک است. بنده ضمن ترجمه با اجازه مولف نظرات اسلامی را به آخر هر فصل اضافه کرده ام. در خصوص چاپ آن ممنون میشم راهنمایی کنید. گودرزی

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام و عرض ادب . کتاب ابتدا بررسی میشه و در صورت نبود مشکل بله حتما برای چاپ اقدام میشه

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا