چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

فصل پنجم اثر ان کی جمیسین

فصل پنجم – معرفی کتاب

کتاب فصل پنجم اثر نویسنده ان کی جمیسین نویسنده و روانشناس آمریکایی است که برای اولین بار در سال 2016 منتشر شد. این رمان یک اثر تخیلی است که تخیلی و اولین جلد از مجموعه رمان سه جلدی زمین شکسته می باشد.

خلاصه رمان فصل پنجم

داستان رمان تخیلی فصل پنجم در جهانی روایت می شود که معلوم نیست کجا است. سیاره ای خیالی که تنها یک قاره به نام آرامش دارد. در این دنیای خیالی هر صد سال اتفاقی می افتد که به آن فصل پنجم می گویند. این اتفاق ممکن است از چند سال تا صد سال ادامه داشته باشد. شروع فصل پنجم باعث فجایع طبیعی و بیماری استکه زندگی انسان ها را مختل کرده و بسیاری از تمدن ها را تا به حال نابود کرده است. از هزاران سال پیش تا به حال دستورالعمل هایی به نام سنگ آموزها سینه به سینه منتقل شده است. در این سنگ آموزها قوانینی نوشته شده که نحوه ذخیره آذوقه، ساختن پناهگاه و سایر روش های بقا در شرایط سخت را به انسان ها آموزش می دهد. بچه ها نیز از ابتدا در مدارس آموزش دیده اند تا اگر فصل پنجمی در زندگی آن ها رخ داد آمادگی های لازم برای زنده ماندن را داشته باشند.

Description: Image result for کتاب فصل پنجم

این سیاره در اختیار امپراطور سانزی است. او توانسته سه هزار سال دوام آورد و چندین فصل پنجم خطرناک را بدون از بین رفتن امپراطوری و تمدن انسانی پشت سر بگذارد. در این امپراطوری افراد به نژاد سانزی اعتقاد دارند و گونه ای از انسان ها به نام اوروگن ها که قدرت کنترل و استفاده از انرژی زمین را دارند را انسان نداسته و به شکار آن ها می پردازند. محافظان این افراد را از سراسر سیاره جمع آوری می کنند و به آن ها آموزش می دهند تا از قدرت خود در برابر آرام کردن قهر طبیعت استفاده کنند و کسانی که اطاعت نمی کنند را از بین می برند.

ماجرای اصلی کتاب از زمانی آغاز می شود که یکی از اورگن ها که از بردگی به خشم آمده است فصل پنجمی را آغاز می کند که به نظر می رسد این فصل پنجم پایان به نابودی و پایان بشریت ختم شود.

درباره رمان فصل پنجم

رمان فصل پنجم اولین جلد از مجموعه رمان شکسته است که در سال 2016 منتشر شد. کتاب های دروازه اوبلیسک و آسمان سنگی جلدهای دوم و سوم این مجموعه هستند که به ترتیب در سال های 2017 و 2018 به چاپ رسیدند. کتاب های فصل پنجم و دروازه اوبلیسک هر دو برنده جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان شدند و رمان آسمان سنگی علاوه بر کسب جایزه هوگو موفق به کسب جایزه نبولا و لکوس در سال 2018 نیز شد.

کتاب با ضمیر دوم شخص روایت می شود و خواننده را به مشارکت دعوت می کند. از همین ابتدا مشخص است که نویسنده وعده اثری متمایز را می دهد. اثری جادویی و خارق العاده که همزمان زندگی این روزهای جهانیان را نیز روایت می کند. این کتاب دنیای را تصویر می کند که هنوز برخی از افراد برای طبیعت ارزش قائل هستند و هنوز کسانی هستند که باید برای حق طبیعی خود که برخورداری از احترام است بجنگند.

اگر علاقه مند به کتاب های تخیلی هستید به شما توصیه می شود که الگوهای ذهنی خود را کنار گذاشته و خود را به جریان دنیای تازه ای که جمیسین خلق کرده است بسپارید.

کتاب فصل پنجم یکی از برترین و پرفروش ترین کتاب های تخیلی است که تا به حال نامزد ریافت جوایز بسیاری در این زمینه شده است. همچنین این کتاب در فهرست صد کتاب برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رتبه 78 قرار گرفته است. ترجمه فارسی این کتاب را می توانید از انتشارات آناپنا با ترجمه معصومه حیدری و یا انتشارات کتابسرای تندیس با ترجمه مطهره اسلامی تهیه کنید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا