چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

نکات مهم در انتخاب ناشر مناسب برای چاپ کتاب

انتخاب ناشر برای چاپ کتاب – انتخاب ناشر مناسب

یک نویسنده برای چاپ کتاب در ابتدا باید کتاب خودرا نگارش کرده و سپس بقیه کار را به ناشر بسپارد. از این رو انتخاب یک ناشر خوب اهمیت زیادی دارد. در این بخش نحوه انتخاب ناشر برای چاپ کتاب را بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم در انتخاب ناشر برای چاپ کتاب

برای نگارش و چاپ کتاب پنجاه درصد از کار مربوط به نویسنده و پنجاه درصد دیگر مربوط به ناشر است. به عنوان یک نویسنده یک موضوع مناسب انتخاب کرده، کتاب خود را نگارش کرده و آن را پس از اصلاحات لازم به دست یک ناشر مطمئن بسپارید تا مراحل اخذ مجوزهای لازم و چاپ کتاب را برای شما انجام دهد.

در انتخاب ناشر برای چاپ کتاب باید به برخی نکات مهم توجه کنید. در ابتدا هدف خود را از انتشار کتاب مشخص کرده و سپس اقدام به بررسی ناشران و انتخاب ناشر مناسب کنید. شما برای تالیف یا ترجمه کتاب خود ماه ها و شاید سال ها زمان صرف کرده اید و قطعا این کتاب برای شما از ارزش زیادی برخوردار است. از این رو باید در انتخاب ناشر دقت کنید تا نتیجه زحمات شما هدر نرود.

ناشران معتبر و مشهور زیادی در سطح کشور وجود دارند که حتما نام آن ها را شنیده اید. اگر بتوانید کتاب خود را توسط این انتشارات به چاپ برسانید قطعا نام انتشارات نیز در فروش و معرفی کتاب شما موثر خواهد بود اما اغلب ناشران نامدار از چاپ کتاب های نویسندگان تازه کار امتناع می کنند زیرا از بازخوردها مطمئن نبوده و بر روی نام خود ریسک نمی کنند. اما انتشارات معتبر زیادی وجود دارند که کتاب شما را به چاپ برسانند.

ویژگی های یک انتشارات معتبر

یک انتشارات معتبر انتشاراتی است که دارای پروانه نشر بوده و سابقه خوبی در زمینه چاپ و نشر داشته باشد. شما با مراجعه به سایت خانه کتاب و جستجوی نام ناشر می توانید از اعتبار ناشر اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید در قسمت کتاب چاپی در بخش بانک های اطلاعاتی کتاب های چاپ شده توسط ناشر مورد نظر را نیز مشاهده و بررسی کنید.

اگر بدون تحقیق کافی و صرفا به دلیل قیمت های پایین به هر موسسه ای اعتماد کنید قطعا پشیمان خواهید شد. زیرا بسیاری از موسسات بدون مجوز معتبر و با قیمت های پایین تر از حد معمول کتاب شما را به چاپ می رسانند اما این کتاب در هیچ جایی به ثبت نخواهد رسید و فقط ضرر مالی و معنوی برای شما به همراه خواهند داشت. سرقت ادبی از کتاب یکی از رایج ترین این اتفاقات است.

قراردادهای مختلفی برای چاپ کتاب وجود دارد که دارای عناوین مختلفی هستند. هر یک از این قراردادها تعیین کننده حقوق مادی و معنوی ناشر و نویسنده هستند پس هنگام عقد قرارداد آن را با دقت مطالعه کرده و در صورت موافقت با تمام بندهای نوشته شده آن را امضا کنید. در ابتدا با انواع قرارداد انتشارات آشنا شدده و در صورتی که قرارداد منطبق با شرایط شما نبود از امضای آن خودداری کنید.

انتشارات زرین اندیشمند

پاسخگویی و نحوه ارتباط ناشر با شما از اهمیت زیادی برخوردار است. اخلاق حرفه ای و پاسخگویی مناسب و دقیق به مشتری از نشانه های یک ناشر کار بلد و با تجربه است که شما می توانید در همان دیدارهای ابتدایی این موضوع را تشخیص دهید.

اگر انتشارات مورد نظر دارای فروشگاه اینترنتی باشد یک مزیت به حساب می آید. امروزه اینترنت وارد زندگی تمام افراد شده و مردم دت زمان زیادی را صرف گشت و گذار در سایت های مختلف می کنند و همین موضوع باعث بیشتر دیده شدن کتاب شما خواهد شد. البته نداشتن سایت و فروشگاه اینترنتی تنها یک مزیت است و الزام نیست.

انتشارات زرین اندیشمند یکی از انتشارات معتبر واقع در تهران است که شما می توانید از سراسر ایران و به صورت آنلاین با ما قراراداد ببندید و کتاب های خود را در تیراژها و قطع های مختلف با کیفیت مطلوب به چاپ برسانید. نمونه کارهای این انتشارات در سایت قابل مشاهده بوده و نیز شما می توانید از سایت فروش اینترنتی ما به نام گالری کتاب جهت فروش کتاب های خود و بیشتر دیده شدن آن ها استفاده کنید. چاپ کتاب در این انتشارات به صورت اقساط انجام پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در انتشارت زرین اندیشمند تماس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا