چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

خون کثیف اثر لورنا سیج

خون کثیف – معرفی کتاب

کتاب خون کثیف اثر لورنا سیج، نویسنده، منتقد ادبی و استاد دانشگاه اهل ولز برای اولین بار در سال 2000 منتشر شد. این کتاب شرح حالی از دوران کودکی و بلوغ نویسنده است.

خلاصه کتاب خون کثیف

کتاب خون کثیف اثر لورنا سیج، بیانگر خاطرات تقریبا غیر قابل تحمل کودکی و نوجوانی نویسنده است که او را شکل داده است. او در این کتاب تفکر موجود در مورد اینکه تمام خانواده ها مکان امنی برای زندگی هستند را از بین می برد. همچنین شرح می دهد که چگونه خشم، غم و اندوه و ناامیدی همچون یک نفرین به عنوان موروث خانوادگی وارد زندگی فرزندان می شود.

این زندگینامه نشان می دهد که زندگی بخشی از شخصی شما در اصل مربوط به شما نیست و نسخه ای از زندگی والدین یا اجداد شما است که بر روی زندگی شما نیز تاثیرگذار می باشد. و همین دلایل این کتاب را به کتابی تبدیل کرده است که خواندن آن برای برخی افراد ناخوشایند است. زیرا این داستان روایتگر دوران تلخ کودکی و نوجوانی فردی است که توانسته است از آن فرار کند و چیزی که امروز هست را بسازد. داستان در دهه 50 و 60 میبادی می گذرد و چندان از زمان ما دور نیست.

مرکز اصلی داستان پدربزرگ سیج است. کسی که یک معاون محلی است و سیج مجبور به رفتارهای جعلی در اطراف او است. او بدون عشق و درک ازدواج کرده است و از این رو به یک شخص لجام گسیخته و خودکامه تبدیل شده است که رفتارهایی بسیار ظالمانه دارد.

سیج دفتر خاطراتی مربوط به سال 1934 را پیدا می کند که در آن در مورد صدماتی که پدربزرگش از معشوقه های خود خورده است نوشته شده است. سیج در این دفترچه به دنبال رمزگشایی زندگی مخفیانه پدربزرگ و مادربزرگ خود می گردد و آن را به خوبی و همچون افسانه های یونانی در این کتاب روایت می کند.

درباره کتاب خون کثیف

تم اصلی کتاب خون کثیف مکان ها و فضاها هستند و اینکه ما چگونه یاد می گیریم در اطراف این فضاها به خود شکل دهیم. در میانه جنگ جهانی دوم و در دهه 1960 لورنا زندگی خود را در بین کتاب ها جستجو می کند زیرا دیگر جایی باقی نمانده است و مردم در خانه ها زندانی هستند. او حتی آن موقع هم حس می کرد که پدربزرگ او را از بالای شانه اش نگاه می کند.

سیج در کتاب خون کثیف به زندگی های نامتعارف همچون ازدواج های ناهمگون پرداخته است. کتاب نهایتا در نوجوانی او تمام می شود. زمانی که تنها 16 سال دارد و با ویکتور ازدواج می کند و بچه دار می شود و سپس به دانشگاه می رود. او در حقیقت پایان داستان تلخ و ناگوار خود را با خوشی به اتمام می رساند.

کتاب خون کثیف یکی از قابل توجه ترین زندگینامه های چند دهه اخیر است که مورد توجه بسیاری از منتقدان و خوانندگان قرار گرفت. این کتاب در فهرست 100 اثر برتر قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رتبه 89 قرار گرفته است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا