چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

سبک اثر مایکل جان هریسون

سبک – معرفی کتاب

رمان سَبُک یک رمان علمی تخیلی اثر مایکل جان هریسون مشهور به ام جان هریسون، نویسنده و منتقد ادبی انگلیسی است که برای اولین بار در سال 2002 به چاپ رسید.

خلاصه رمان سبک

داستان رمان سبک در لندن معاصر جریان دارد. داستان دارای سه شخصیت اصلی است که یکی از آن ها در سال 1999 و دو نفر دیگر در آینده و در سال 2400 زندگی می کنند. یک فیزیکدان و قاتل زنجیره ای به نام مایکل کرنی در حال فرار از چیزی است که او را وادار به کشتن می کند. او می خواهد به آینده ای فرار کند که هنوز وجود ندارد. یک دنیای کوانتومی که با دوست خود در حال تحقیق بر وری آن است و امیدوار است به آن دسترسی پیدا کند.

در این آینده، سریا ماو گلینچر بدن خود را برای درهم آمیختن با سیستم فضانوردی گربه سفید قربانی کرده است. اما کاپیتان کشتی دیگری که انسان نیست بسیار بدذات شده و مشکلات زیادی به وجود آورده است. او قوانین فیزیکی به نام کافاهوچی ترکت را که در آسمان آویخته شده اند و قرن ها است که جاذب نهایی برای تمدن هستند را زیر پا گذاشته و به آن هتک حرمت کرده است. این قوانین با هاله ای از نور احاطه شده اند.

در این آینده، اد چیانی، که یک بی خانمان ماجراجو است کشتی های داینافلو را در مارپیچ های قدیمی آدم فضایی ها می راند. او به اعماق می رود و ماجراهای زیادی را پشت سر می گذارد.

درباره رمان سبک

کتاب سبک یک رمان علمی تخیلی است که وقایع آن مربوط به آینده یا دور است. شخصیت های کتاب به نوعی انتخاب شده اند که همذات پنداری با آن ها دشوار است. یکی از آن ها قاتل سریالی بوده و دیگری اقدام به کشتار دزدان دریایی کرده است. اگرچه همان قاتل سریالی حس نزدیکی بیشتری به خواننده می دهد زیرا یک انسان است که در سال های نه چندان دور زندگی می کرده است.

این رمان تنها یک رمان علمی تخیلی نیست که داستانی ساده داشته باشد. پایان بندی داستان فراتر از یک توقف ساده است و به یک نتیجه گیری منحصر بفرد منجر می شود. خواننده در انتهای داستان به فکر فرو خواهد رفت و تمامی اتفاقات را با خود مرور خواهد کرد. آیا چنین چیزی در واقعیت ممکن است؟

هدف نویسنده در این رمان نشان دادن ابتذال امروزی و تبدیل شدن آینده به یک دوره ای وحشتناک است که این موضوع را بسیار باشکوه روایت کرده است.

این رمان اولین قسمت از یک سه گانه است که دومین قسمت آن تحت عنوان نوآ سویگ در سال 2006 و سومین قسمت از آن با نام فضای خالی در سال 2012 به چاپ رسید. داستان این دو رمان بعد از وقایع اولین رمان به وقوع می پیوندد.

رمان سبک یکی از رمان های تحسین شده در سبک علمی تخیلی است که به تمامی علاقه مندان این ژانر پیشنهاد می شود. این رمان کاندید دریافت جوایز متعددی همچون جایزه BSFA شده است و نیز در فهرست بهترین کتاب های قرن بیست و یکم به انتخاب نشریه گاردین در رتبه 91 قرار گرفته است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا