چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب – اخذ مجوزهای لازم برای چاپ کتاب

مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب

پس از اتمام مراحل نگارش کتاب باید مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب طی شود تا بتوانید کتاب خود را به صورت قانونی به چاپ برسانید. در این بخش مراحل اخذ مجوز را به صورت خلاصه مرور خواهیم کرد.

مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب

چاپ کتاب یک فرآیند تخصصی است که باید مراحل آن به ترتیب طی کرده تا در نهایت به یک خروجی مطلوب دست پیدا کنید. در این بین نویسنده وظیفه دارد کتاب را در هر ژانر و موضوعی که مد نظر دارد، با توجه به اصول نویسندگی نگارش کرده و پس از اتمام آن را ویرایش کند. سپس فایل آماده کتاب را به دست یک انتشارات معتبر سپرده و سایر مراحل را به انتشارات بسپارد. مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب از مهمترین مراحلی است که هر کتاب برای چاپ قانونی ملزم به طی کردن آن می باشد.

شما به عنوان یک نویسنده می توانید با پرس و جو از دوستان و آشنایان که در زمینه چاپ کتاب تجربه دارند و یا با جستجو در اینترنت انتشارات مورد نظر خود را پیدا کنید. حتما لازم نیست که کتاب خود را به انتشارات مهشور و شناخته شده بسپارید. تعداد زیادی انتشارات معتبر در سطح کشور وجود دارد. هر انتشارات که دارای پروانه نشر بوده و کتاب های خود را با کیفیت و قیمت مناسب چاپ کند، یک انتشارات معتبر است. البته انتشارات معتبر در میزان فروش کتاب ها موثر هستند اما شما باید با توجه به هدف خود انتشارات را انتخاب کنید.

.

دریافت کد شابک و فیپا

هر کتاب باید طی مراحل قانونی مجوزهای لازم را اخذ کرده و سپس منتشر شود. اگر کتابی بدون دریافت مجوز به چاپ برسد کاملا به ضرر نویسنده خواهد بود. زیرا کتاب او در جایی به ثبت نرسیده و هیچ یک از حقوق مادی و معنوی را شامل نمی شود.

اولین مرحله از مراحل دریافت مجوز کتاب ارسال کتاب برای خانه کتاب و دریافت شماره شابک است. شابک یک کد سیزده رقمی است که به هر کتاب تعلق می گیرد. این کد برای هر کتاب منحصر به فرد بوده و هیچ دو کتابی دارای یک کد شابک نیستند. شابک شماره استاندارد بین المللی کتاب است که جهت شناسایی اثر در سطح ملی و بین المللی به کار می رود. مدت زمان دریافت شابک بسیار کوتاه بوده و کمتر از یک روز طول می کشد.

مرحله بعدی ارسال کتاب برای کتابخانه ملی است. ناشر اثر را برای دریاقت فیپا در وبسایت کتابخانه ملی به ثبت می رساند. فیپا همان شناسنامه کتاب است که در صفحات اولیه کتاب قابل مشاهده می باشد. در این شناسنامه اطلاعاتی در مورد کتاب و نویسنده موجود است که در اختیار خواننده قرار می گیرد. مدت زمان دریافت فیپا نهایتا 20 روز خواهد بود.

مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

قدم بعدی ارسال فایل کتاب و طراحی جلد آن برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در این مرحله وزارت ارشاد کتاب ها را بررسی می کند تا مغایرتی با قوانین موجود نداشته باشند. کتاب ها با توجه به موضوعی که دارند در انتظار مجوز می مانند. برای مثال صدور مجوز برای کتاب های داستانی و رمان ها حدود سه ماه به طول می انجامد اما برخی کتاب ها نیز در کمتر از یک هفته مجوز دریافت می کنند. همچنین بسیاری از کتاب ها نیز در این مرحله موفق نشده و برای اصلاح مجددا به ناشر بازگرداننده می شود. این مرحله از دریافت مجوز زمانبرترین مرحله از مراحل دریافت مجوز چاپ کتاب است.

پس از دریافت مجوز وزارت ارشاد و چاپ کتاب، نوبت به دریافت اعلام وصول می رسد. در این مرحله باید دتعدادی از نسخه های کتاب چاپ شده برای وزارت ارشاد ارسال شود تا این وزارتخانه بررسی کند که نسخه چاپ شده تفاوتی با نسخه ای که مجوز دریافت کرده است، نداشته باشد. در صورت تطابق نسخه ها مجوز اعلام وصول صادر شده و کتاب آماده تحویل به نویسنده می باشد.

انتشارات زرین اندیشمند کتاب های شما را با مجوز معتبر، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در تیراژ دلخواه به چاپ می رساند. برای اطلاعات بیشتر با ما تمایس بگیرید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا