چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

پس از تاریکی اثر هاروکی موراکامی

پس از تاریکی – معرفی کتاب

پس از تاریکی اثر نویسنده برجسته ژاپنی، هاروکی موراکامی است که برای اولین بار در سال 2004 منتشر شد. وقایع این کتاب چیزی به واقعیت و رویا است که در طول یک شب در شهر توکیو اتفاق می افتد.

خلاصه رمان پس از تاریکی

پس از تاریکی داستان دختری 19 ساله به نام ماری است که برای رهایی از خانه و از خواهری که به خاطر زیبایی مورد توجه همه قرار دارد، شب ها به بهانه مطالعه به یک رستوران پناه می برد. او همیشه ظاهر خود را با خواهرش مقایسه کرده و خود را دختری زشت می داند که اصلا ارزش مورد توجه قرار گرفتن را ندارد. از این رو برای فراموش کردن این حس ساعت ها خود را غرق در کتاب می کند.

این کتاب داستان یکی از شب های زندگی ماری است که اندکی قبل از نیمه شب شروع شده و تا دقایقی پیش از شروع روز ادامه دارد. او در این شب به صورت ناخواسته وارد ماجراهای جدید شده و با افرادی تازه رو به رو می شود و در نهایت به شناختی جدید از خود دست پیدا می کند. در حقیقت ماری با شناخت بعد جدیدی از خود از سوی تاریکی شب به سوی روشنایی روز قدم برمی دارد.

داستان از همان رستورانی شروع می شود که ماری برای فرار از همه چیز به آن پناه آورده است. او تحمل این را ندارد که شب ها در خانه بماند و حضور خواهرش اری را تحمل کند. اری روزی تصمیم می گیرد برای مدتی استراحت کند اما اکنون دو ماه است که به خواب رفته و بیدار نشده است. خوانده در ابتدا تصور کردند که اری مرده و یا به کما رفته است اما از نظر دکتر او کاملا سالم است و فقط به خواب رفته است.

Description: یه رمان ساده و خاکستری - بعد از تاریکی - رنگی رنگی

رابطه این دو خواهر یک رابطه بسیار پیچیده است که حتی خواننده در انتهای کتاب نیز با تمام اطلاعات موجود نمی تواند پی به رابطه این دو ببرد. اری خواهر بزرگ تر ماری است که مدتی در عرصه مد فعالیت می کرده و دختری بسیار زیبا است. اما ماری حس می کند در برابر خواهرش هیچ است و همه تعجب می کنند که این نفر با این همه تفاوت خواهر هستند.

ماری در رستوران پسری به نام تاکاهاشی را ملاقات می کند که در گذشته با یکدیگر آشنا شده بودند. همین آشنایی باعث شکل گیری ادامه داستان می شود.

درباره رمان پس از تاریکی

رمان پس از تاریکی رمان کوتاهی از هاروکی موراکامی است که در آن سبک همیشگی خود یعنی رئالیسم جادویی را حفظ کرده است. داستان در فصل اول از ساعت 11:56 شب آغاز شده و در فصل هجدهم در ساعت 6:52 صبح به پایان می رسد. نویسنده در این کتاب روابط انسان ها در زندگی شهری امروزی را مورد بررسی قرار می دهد.

در کتاب های موراکامی همیشه موسیقی، گربه و یا ورزش به چشم می خورد. در این کتاب نیز موسیقی نقش مهمی در سراسر داستان دارد. در ابتدای کتاب از چشمان یک پرنده صحبت می وشد که به نظر می رسد راوی همان پرنده است یا اتفاقات را از چشمان او می بیند. اتفاقاتی که تنها مشاهده و بازگو می شوند و اطلاعات اضافی در اختیار خواننده قرار نمی دهند.

موراکامی همیشه علاقه داشته است که با داستان های خود زنجیره ای از سوالات در ذهن خواننده ایجاد کند. در کتاب پس از تاریکی نیز اتفاقات زیادی در جریان است که مرتبط کردن آن ها با یکدیگر کار چندان ساده ای نیست. خواننده باید هر ماجرا را مانند دانه های تسبیح در کنار هم قرار دهد و سرنخ ها را یکی پس از دیگری پیدا کند.

هاروکی موراکامی همواره مخاطبین خود را در سراسر دنیا داشته و علاقه مندان به کتاب های او در دنیا کم نیستند. رمان پس از تاریکی نیز بعد از انتشار مورد استقبال جمعیت گسترده ای قرار گرفته و به زبان های مختلفی ترجمه شد. این کتاب در سال 1389 توسط مهدی غبرایی از سوی انتشارت نیکو نشر و یک سال بعد توسط علی حاجی قاسم از سوی انتشارات نگاه به فارسی ترجمه شده و روانه بازار شد. این کتاب بعدها توسط مترجمان دیگر نیز به فارسی ترجمه شده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا