چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مرگ قسطی اثر لویی فردینان سلین

مرگ قسطی – معرفی کتاب

رمان مرگ قسطی اثر لویی فردینان سلین، پزشک و نویسنده مشهور فرانسوی برای اولین بار در سال 1936 منتشر شد. این کتاب دومین اثر سلین است و یکی از بهترین آثار او می باشد.

خلاصه کتاب مرگ قسطی

داستان کتاب مرگ قسطی در مورد گذشته لویی فردینان سلین است و می توان آن را یک اتوبیوگرافی در نظر گرفت. فردینان شخصیت اصلی کتاب، یک پزشک است که از دست بیماران خود به تنگ آمده و بسیار عصبانی است. او تصور می کند که این بیماران از حضور پزشک سواستفاده کرده و این کار را برای سرگرمی خود انجام می دهند.

ابتدای داستان به درد و دل دکتر فردینان و روایت او از همسایه، پسرخاله، منشی و مادرش می گذرد. البته خواندن این صفحات کمی صبر و حوصله می خواهد. دکتر با پرخاش و بد دهنی مدام در حال گله و شکایت است. اما با عبور از صفحات ابتدایی داستان اصلی شروع می شود.

فردینان به شرح کودکی خود می پردازد. او کودکی خود را بسیار دقیق و بی پروا روایت می کند. در ابتدا با خانواده و اوضاع سخت زندگی آن ها آشنا می شویم. زندگی ای پر از رنج و فلاکت که گویی با تلاش بیشتر آن ها بدبختی ها نیز بیشتر می شوند. مادر فردینان زنی بسیار فداکار و زحمتکش است که از هیچ کاری برای فرزندان خود فروگذار نمی کند. پدر او نیز شخصی زحمتکش و خوش قلب است اما به مروز زمان و با بزرگ شدن فردینان او را فرزندی ناخلف و آبزیرکاه می داند و مدام با او مشاجره می کند.

فردینان تحت ثاتیر این دنیای خشک و خشن بزرگ می شود. زندگی برای او مانند یک جنگل است که باید برای زنده ماندن در آن شکارچی بود. زندگی روی خوش را به فردینان نشان نمی دهد و گویی خوشبختی مانند یک غزال تیزپا در حال دور شدن است و اگر لحظه ای درنگ کنی تا از زندگی لذت ببری آن را از دست می دهی. شاید زیبایی و درنگ تله سرنوشت است تا شما را بدبخت کند.

بیوگرافی لویی فردینان سلین

لویی فردینان دتوش با نام مستعار سلین، اولین کتاب خود با نام سفر به انتهای شب را در 38 سالگی نوشت و جامعه ادبی را متعجب کرد. انتشار این کتاب باعث شد که سلین با بزرگانی همچون دانته و پروست مقایسه شود. دومین رمان او با نام مرگ قسطی نیز دست کمی از کتاب اول او ندارد و هر خواننده ای را شگفت زده می کند. اگرچه کتاب مرگ قسطی امروز به عنوان بهترین کتاب او تلقی می شود، اما این کتاب در ابتدای انتشار با استقبال خوبی مواجه نشد. زیرا این تصور به وجود آمد که نوشته سلین ضد یهود است و او از طرف آلمان ها می باشد. از این رو او را خائن شمردند و سلین مجبور به ترک فرانسه شد. ابتدا به آلمان و سپس به دانمارک رفت. آثار او در فرانسه ممنوع شد و در دانمارک به زندان رفت. حتی پس از آزادی نیز به عنوان ننگ ملی شناخته شده و تبعید شد. پس از گذشت چهار سال در سال 1951 به فرانسه بازگشت و تا پایان عمر خود در نزدیکی پاریس سکونت داشت.

Description: ریگودون/ آخرین رمانِ لویی فردینان سلین

درباره کتاب مرگ قسطی

کتاب مرگ قسطی در مورد تلاش و عجله برای رسیدن به لحظه ای آرامش است. تلاش برای فرار از سختی های زندگی و رسیدن به راحتی. اما چنین چیزی وجود دارد؟

کتاب سراسر حقارت و بدبختی را انعکاس می دهد. نویسنده در این کتاب زندگی را تحلیل می کند. تحلی او این است که انسان ها زندگی می کنند تا بمیرند. او معتقد است که هر روز در حال پرداخت قسط هستیم تا دیگر چیزی باقی نماند و مرگ سراغ ما بیاید. یکی از نقاط قوت کتاب این است که در عین تلخ بودن از طنزی قوی برخوردار است که باعث خنداندن خواننده حتی در اوج بدبختی می شود.

در این کتاب اتفاق خاصی رخ نمی دهد و همانطور که گفته شد، نویسنده داستان کودکی غم انگیز خود را روایت می کند. اصلی ترین دلیل نویسنده در روایت این اثر القای حس به خواننده است که به خوبی از پس این کار بر آمده است. خواننده هماره با شخصیت اصلی داستان برای زندگی تقلا کرده و با زشتی های اطراف او درگیر می شود. این موضوع هنر سلین را نشان می دهد که خواننده لحظه ای از خواندن کتاب خسته نشده و آن را دنبال می کند.

کتاب های لویی فردینان سلین برای افرادی که به تازگی شروع به خواندن کتاب کرده اند چندان مناسب نیست و خواندن آن کمی دشوار می باشد. به یاد داشته باشید که کتاب های این نویسنده را در صفحات ابتدایی قضاوت نکنید. پس از تحمل 50 یا 60 صفحه با داستانی فوق العاده رو به رو خواهید شد.

کتاب مرگ قسطی در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای دنیا مورد استقبال قرار گرفته و توسط افراد زیادی ترجمه شده است. یکی از بهترین ترجمه های این اثر توسط مهدی سحابی انجام شده و در نشر مرکز به چاپ رسیده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا