چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چگونه کتاب خود را در انتشارات خارجی معتبر به چاپ برسانیم؟

چاپ کتاب در انتشارات خارجی – چاپ کتاب به زبان انگلیسی

بسیاری از نویسندگان علاقه دارند که از مرزهای داخلی فراتر رفته و کتاب خود را در اختیار افراد بیشتری در دنیا قرار دهند. کتاب ها موضوعات مختلفی داشته و با اهداف متفاوتی نگارش می شوند. در این بخش چاپ کتاب در انتشارات خارجی را بررسی خواهیم کرد.

مزایای چاپ کتاب در انتشارات خارجی

چاپ کتاب در انتشارات خارجی مزایای زیادی برای نویسنده به دنبال خواهد داشت. همانطور که گفته شد، کتاب ها با موضوعات و اهداف متفاوتی نگارش می شوند. برخی از نویسندگان در زمینه داستان نویسی فعالیت دارند و برخی کتاب های علمی، تاریخی، مذهبی و غیره می نویسند. نگارش کتاب یا ترجمه کتاب نوشته شده به زبانی دیگر، همچون زبان انگلیسی که از رایج ترین زبان ها در دنیا است، این امکان را به نویسنده می دهد که مخاطب بیشتری برای کتاب خود پیدا کرده و به شهرت بیشتری دست پیدا کند.

نویسندگان علاقه مند به چاپ کتاب در انتشارات خارجی اهداف متفاوتی دارند. اما یکی از مهمترین این اهداف دیده شدن در سطوح بالاتر است. اینکه تعداد کمی افراد فارسی زبان مخاطب شما باشند و یا امکان این را داشته باشید که کتاب خود که نتیجه زحمات شما است را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید، قطعا تفاوت های زیادی باهم دارند.

Description: Publish with us | Emerald Publishing

چاپ کتاب در داخل ایران

از دیگر اهداف نویسندگان از چاپ کتاب در انتشارات خارجی تقویت رزومه تحصیلی می باشد. این کار امتیاز بالایی برای دانشجویان و اساتید به همراه داشته و یک نقطه پرش برای آن ها به حساب می آید. قبولی در مصاحبه دکتری، مصاحبه شغلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر خارجی از مزایای چاپ کتاب به حساب می آیند.

در ابتدا بهتر است کتاب مراحل چاپ کتاب در داخل از کشور را طی کرده و کتاب خود را در ایران به چاپ برسانید و سپس برای چاپ آن به سراغ انتشارات خارجی بروید. چاپ کتاب در ایران مراحل مشخصی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. اخذ شابک، فیپا، مجوز وزارت ارشاد، طراحی جلد و چاپ کتاب در یک انتشارات معتبر از جمله این مراحل هستند که برای چاپ قانونی یک کتاب ضروری می باشند. کتاب هایی که مجوز چاپ ندارند، ارزش خود را از دست داده و هیچ سودی برای نویسنده نخواهند داشت.

شرایط چاپ کتاب در انتشارات خارجی

شما برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی باید از طریق قانونی اقدام کرده و مراحل را به ترتیب انجام دهید. در ابتدا باید خلاصه کتاب خود، فهرست، عناوین و مشخصات کتاب را تهیه کرده و برای ناشر خارجی که از پبش آن را انتخاب کرده اید ارسال کرده و از او بخواهید تا آدرس ایمیل آژانس ادبی خود را برای شما ارسال کند تا نسخه ای از کتاب را برای آن ها ارسال کنید.

در قدم بعدی بهتر است چندین صفحه از کتاب را به انگلیسی ترجمه کرده و سپس آن را ارسال کنید. ترجمه تمام صفحات کتاب امتیاز بزرگی در فروش کپی رایت آن برای شما به همراه خواهد داشت.

برای انتخاب یک آژانس ادبی خوب می توانید کتاب خود را در نمایشگاه های بین المللی که تعداد زیادی از آژانس های ادبی در آن ها شرکت می کنند ارائه دهید. برای اطمینان از اعتبار این آژانس ها می توانید از افراد با تجربه کمک گرفته و یا با مراجعه به سایت هایی نظیر سایت Foreign Right Agents آژانس های ادبی معتبر در کشورهای مختلف را جستجو کنید.

Description: How to Publish a Book Step-by-Step in 2020: A Simple Guide

پس از انتخاب آژانس مناسب، یک قرارداد بین نویسنده و آژانس منعقد می گردد و شما طبق این قرارداد به آژانس مورد نظر اجازه می دهید تا حق تالیف یا ترجمه کتاب شما را به ناشرهای خارجی بفروشد.. پیش از امضای قرارداد حتما با کارشناسان بین المللی مشورت نمایید.

همانطور که می دانید چاپ کتاب در هر کشوری نیازمند هزینه است. این هزینه ها در هر کشور متفاوت بوده و اغلب پس از بررسی محتوای کتاب به نویسنده اعلام می شود.

چاپ کتاب در انتشارات خارجی تعداد مخاطبان کتاب را افزایش خواهد داد. از این رو نویسندگان دقت بیشتری در نگارش کتاب به خرج می دهند. اگر کتاب داستان باشد تلاش بیشتری برای داستان پردازی  صورت می گیرد و اگر کتاب علمی باشد دقت بیشتری در ارائه مطالب صورت خواهد گرفت. در نتیجه این کار هم به نفع نویسنده بوده و هم مخاطبین با استعادادهای بیشتری در این عرصه آشنا خواهند شد.

پرسش پاسخ

۱۵-۰۶-۱۴۰۰

موسی عباسی:

سلام وقت بخیر-من کتابی نوشتم و در ایران قبلا بچاپ رسیده-اکنون میخوام در کشور انگلستات یا امریکا و به زبان انگلیسی نیز چاپ بشه.ضمن اینکه توی توضیحات فرمودین پیدا کردن ناشر بر عهده ی نویسنده است با توجه به عدم شناخت و اطمینان ب ناشران خارجی از شما در این زمینه و هزینه ها راهنمایی میخواستم.ممنون میشم با ایمیل با من در ارتباط باشید

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام . توضیحات ایمیل شد خدمتتون .

پرسش پاسخ

۰۸-۰۶-۱۴۰۰

محمد فروغی:

با سلام بنده کتابی را بصورت فارسی توسط ناشر داخلی به چاپ رسوندم. الان هدفم اینه مشابه این کتاب را به زبان انگلیسی توسط ناشر خارجی چاپ کنم. البته کلیات شبیه این کتاب هست و تغییراتی داره. روال کار به چه صورت هست. ممنون از شما

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام .برای اخذ مشاوره در خصوص نحوه چاپ کتاب در انتشارات خارجی لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید کامل خدمتتون توضیح داده خواهد شد. 66176087 - 66492402

پرسش پاسخ

۲۶-۰۵-۱۴۰۰

شاهین:

کتابی نوشتم که چند فصل طول میکشه تا به اتمام برسه فعلا فصل اول کتابم رو نوشتم تمام شخصیت ها مکان همگی اسامی خارجی دارن موضوع داستانمم تخیلی فانتزی هست برای چاپ کتابم در خارج باید خلاصه داستانم رو برای نشریه های خارجی بفرستم یا کل کتاب بعد چه هزینه هایی خودم باید پرداخت کنم یا اینکه بستگی به ناشر داره هزینه ای بابت حق چاپ به من میدن کلا قرار داد بخوان ببندن من باید به کشور مورد نظر سفر کنم خواستم بدونم شرایط چجوری هست

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام برای چاپ کتاب در نشریات خارجی ابتدا می بایست درخواست ارسال کنیم و موضوع رو بیان کنیم همراه با کمی توضیحات که در قالب یک پروپوزال خواهد بود. پس از تایید کل کتاب ارسال میشه و بررسی میکنند.

پرسش پاسخ

۱۲-۰۴-۱۴۰۰

دکتر مهدی باغ فلکی:

با سلام دست نوشته ای به زبان انگلیسی دارم که می خوام چاپ کنم. در قطع پالتویی تقریبا ۱۰۰ ص است با عنوان «مرگ رهایی بخش ستمگر» مرگ در آئینه اشعار امیلی دیکینسون. که تایپ شده و جلد هم طراحی شده. ممنون میشم اگر شرایط چاپ، زمان و هزینه ها رو اعلام بفرمائید. سپاسگزار

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام روزتون بخیر ایمیل حاوی اطلاعات براتون ارسال شد و با شماره های انتشارات تماس حاصل فرمایید با تشکر

پرسش پاسخ

۲۸-۰۲-۱۴۰۰

دلارام:

سلام اگه کسی بخواد رمانشو به یه ناشر خارج از کشور برای چاپ معرفی کنه باید چیکار کنه ینی تموم نشریات خارجی هزینه چاپ رو از نویسنده میگیرن و نویسنده تمام کمال باید خودش بابت کتابی ک نوشته و براش زحمت کشیده هزینه صرف کنه تا چاپ شه میشه لطفا راهنمایی کنید چطور‌میشه یه انتشارات مورد اطمینان پیدا کرد

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام و عرض ادب . کتاب در نشریات خارجی معتبر بدین گونه چاپ میشه که ابتدا براشون پروپوزال از چیزی که قرار است نوشته شود ارسال می گردد پس از بررسی و تایید زمانی به شما داده می شود برای اماده سازی و ارائه کتاب به ناشر که عموما حق نشر رو از شما میگیرند ولی برخی از ناشران خارجی حق نشر رو نمیگیرند ولی ابتدا هزینه چاپ و نشر را محاسبه و از شما دریافت میکنند.

پرسش پاسخ

۰۶-۰۱-۱۴۰۰

مینا:

سلام من هم رمان هایی دارم که حتی قابلیت فیلمنامه شدن هم دارند ولی نمیدونم از کجا و چطور باید ب دست ناشر یا حتی تهیه کننده رسوند...چه در ایران چه در خارج از ایران

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

با سلام لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید

پرسش پاسخ

۳۰-۱۱-۱۳۹۹

شیوا:

سلام وقت بخیر،من رمان به زبان انگلیسی نوشتم با ژانر فانتزی خواستم بدونم اگه بخوام این کتاب رو تو انگلیس یا کلا خارج چاپ کنم چه مراحلی داره و چه هزینه ای؟

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

می توانید برای دریافت مشاوره با شماره تلفن 66492402 تماس بگیرید.

پرسش پاسخ

۲۹-۱۱-۱۳۹۹

مهدی:

درود. من کتابم رو هنوز در ایران چاپ نکردم و میخوام مستقیم برای چاپ در انگلیس اقدام کنم لطفا راهنمایی و شرایط و هزینه لازم برای چاپ در انگلیس را برایش من ایمیل کنید. سپاسگذارم

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام، با شماره تلفن 66492402 برای دریافت راهنمایی و مشاوره تماس بگیرید.

پرسش پاسخ

۲۵-۱۱-۱۳۹۹

دکتر علیرضا رحیمی بروجردی:

چند کتاب به زبان انگلیسی دارم. یک کتاب در مورد اقتصاد هنر و چند کتاب شعر که به فارسی چاپ شده اند و آنها را به انگلیسی ترجمه کرده ام. علاقه مندم کتاب هایم را ناشر خارجی چاپ کند و برای این کار دنبال Agent مورد اطمینان برای چاپ آنها هستم سپاس

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام وقت بخیر می توانید با شماره تلفن 66492402 برای دریافت راهنمایی تماس بگیرید.

پرسش پاسخ

۲۱-۱۱-۱۳۹۹

دانیال:

سلام من راهنمای راجب چاپ کتاب در انگلیس میخوام با تشکر فراوان .

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

پرسش پاسخ

۱۶-۱۱-۱۳۹۹

زهرا:

سلام من نویسنده ی رمان هستم و به تازگی رمانی علمی تخیلی نوشتم می خواستم بدونم هزینه ی چاپ کتاب من در خارج از کشور چقدر میشه ؟و امکان دریافت سود فروش در ایران هست ممنون

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید.

پرسش پاسخ

۰۹-۱۱-۱۳۹۹

ساغر:

من میخام کتابم را در انگلستان چاپ کنم ولی نمیدونم چجوری

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام لطفا ایمیل خود را چک کنید

پرسش پاسخ

۰۷-۱۱-۱۳۹۹

سید هادی حسینی:

باسلام،بنده جوانترین رمان نویس کشور هستم،صاحب چهار اثر،28 سالمه حدود یک سال پیش مجموعه خواندنی های کوتاه من(7)داستان کوتاه رو به زبان انگلیسی ترجمه کردم،اما ناشر بنده بخاطر قضیه ی کرونا هنوز نتونسته بره آلمان، البته از همون موقع در حد قول قرار با بنده گذاشت چطور میتونم داستان کوتاهای ترجمه شدم رو حداقل تو یه کشور دیگه چاپ کنم.

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

پرسش پاسخ

۰۱-۱۱-۱۳۹۹

زهرا:

منم میخوام تو انگلس چاپ کنم کتابمو...

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

با سلام لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید

پرسش پاسخ

۲۰-۱۰-۱۳۹۹

امینه:

می خواهم داستان های خود را چاپ کنم در کشور انگلستان

پرسش پاسخ

کارشناس اندیشمند

سلام لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا