چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تفاوت تالیف کتاب با گردآوری کتاب

تالیف کتاب – تالیف و گردآوری

روی جلد برخی از کتاب های چاپ شده کلمه تالیف و روی برخی کلمه نویسنده یا گردآورنده نوشته شده است. این دو کلمه چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

تالیف کتاب

قطعا تا به حال با کتاب های زیادی برخورد کرده اید که برخی از آن ها تالیف و برخی دیگر گردآوری شده اند. بسیاری از افراد تصور می کنند که تالیف کتاب و گردآوری کتاب تفاوتی با یکدیگر ندارند و نویسنده به سلیقه خود آن ها را انتخاب می کند. اما این دو کلمه دو عنوان کاملا متفاوت هستند.

آثار تالیفی کتاب هایی هستند که نام مولف روی آن ها درج شده است. این کتاب ها به وسیله افرادی نوشته می شود که سابقه نویسندگی آن ها زیاد است و در زمینه ای که می نویسند تجربه زیادی دارند و سال ها به تحقیق و مطالعه در آن مورد پرداخته اند و بر اساس دانسته های خود دست به نوشتن کتاب می زنند. کتاب های تالیف شده، کارهای علمی با سطح بالا هستند.

Description: Image result for تالیف کتاب

گردآوری کتاب

آثار گردآوری شده به آثاری گفته می شود که نویسنده آن تجربه زیادی در زمینه نگارش کتاب ندارد و کتاب خود را با گردآوری اطلاعات و مطالب موجود نوشته است. این نویسندگان اغلب سابقه تحقیقاتی و تالیفی ندارند و نمی توان آن ها را مولف نامید. البته برخی افراد کتاب های خارجی را ترجمه کرده و به عنوان یک آثار تالیفی وارد بازار می کنند که اصلا کار درستی نیست و نوعی سرقت ادبی محسوب می شود.

لازم به ذکر است که مراحل و نحوه چاپ کتاب های تالیفی و گردآوری شده تفاوتی با یکدیگر ندارند و همگی باید روال معمول را طی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در نحوه تالیف کتاب و چاپ کتاب می توانید با کارشناسان ما در انتشارات زرین اندیشمند تماس حاصل نمایید.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا