چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چگونه کتاب خود را در انتشارات خارجی چاپ کنیم؟

چاپ کتاب در خارج – مخاطبان بین المللی

چاپ کتاب در خارج از ایران این امکان را به نویسندگان و ناشران ایرانی می دهد که کتاب خود را به مردم در سراسر دنیا معرفی کنند و بیشتر دیده شوند. ایران دارای ادبیات بسیار غنی است که متاسفانه چندان در میان جهانیان شناخته نشده است.

طیف وسیع مخاطبین در خارج از ایران

برای چاپ کتاب در خارج از ایران باید مراحل قانونی آن را طی کنید. در ابتدا باید برای انتشار کتاب در هر زمینه ای اقدام به دریافت شابک بین المللی آن کرد. شابک شماره استاندارد بین المللی کتاب است که به اختصار با حروف ISBN نمایش داده می شود. این شماره برای ثبت رسمی کتاب در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی لازم است. در قدم بعدی نویسنده یا ناشر باید برای دریافت فیپا که همان فهرست نویسی کتاب است و اطلاعات کتاب و نویسنده آن را شامل می شود.

با توجه به اینکه کتاب هایی که در کشورهای دیگر به چاپ می رسند، طیف مخاطف وسیع تری داشته و بیشتر دیده می شوند، چاپ کتاب در خارج از ایران آرزوی بسیاری از نویسندگان داخلی است. همچنین چاپ یک کتاب به زبان انگلیسی از لحاظ رزومه کاری یا تحصیلی نیز برای دانشجویان و اساتید ارزشمند است.

مراحل چاپ کتاب در خارج

برای چاپ کتاب در خارج، در ابتدا باید خلاصه ای از کتاب، فهرست، عنوان و مشخصات کتاب را تهیه کرده و از طریق ایمیل برای ناشر خارجی مورد نظر ارسال کنید. همچنین می توانید از ناشر درخواست آدرس نشریه او را کرده تا نسخه ای از کتاب خود را برای او از طریق ارسال کنید.

بیست یا سی صفحه از کتاب خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و آن رادر اختیار ناشر قرار دهید. البته ترجمه کامل کتاب نیز یک امتیاز بزرگ در فروش کپی رایت آن محسوب می شود.

به دنبال یک آژانس ادبی خوب باشید. آژانس هایی که کتاب شما را در نمایشگاه های بین المللی عرضه کنند. به منظور پیدا کردن آژانس های بین المللی می توانید به سایت های معتبر همچون foreign rights مراجعه کنید.

پس از اینکه آژانس مورد نظر را پیدا کرده و با آن به توافق رسیدید، یک قرارداد بین شما امضا خواهد شد. پیش از امضای قرارداد حتما با افرادی که با حقوق بین الملل آشنا هستند مشورت کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

چاپ کتاب در خارج شرایط متفاوتی نسبت به ایران دارد. هزینه داوری، ارزیابی، پیش تولید کتاب و چاپ آن از شخص نویسنده دریافت می شود. این هزینه ها با توجه به کشور، نشریه و نوسانات ارز برای ایرانیان متفاوت خواهد بود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا