چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

مسیح باز مصلوب اثر نیکوس کازانتزاکیس

مسیح باز مصلوب – معرفی کتاب

رمان مسیح باز مصلوب نوشته نیکوس کازانتزاکیس، نویسنده مشهور یونانی است که در سال 1954 منتشر شد. محمد قاضی این کتاب را در سال 1349 به فارسی برگرداند.

خلاصه رمان مسیح باز مصلوب

داستان رمان مسیح باز مصلوب در مورد یک دهکده در یونان است و در زمان خلافت عثمانی ها بر یونان روایت می شود. در این دهکده هر سال نمایشی در مورد حضرت مسیح و حواریون آن حضرت برگزار می شود. افراد این نمایش از یک سال قبل انتخاب می شوند تا در این یک سال بتوانند رفتار و کردار خود را با نقش های خود وفق دهند.

در آن سال نیز چهار مرد برای بازی کردن در نقش عیسی مسیح و یاران او انتخاب می شوند. این افراد در نقش خود فرو می روند و مسیر زندگی خود را تغییر می دهند و واقعا دگرگون می شوند. شخصیت اصلی این کتاب مانولیوس نام دارد. او برای بازی کردن در نقش مسیح انتخاب شده و راه رسم مسیح را در زندگی خود پیش می گیرد. در طول داستان شاهد رفتار مردم و کشیش ها با این افراد هستیم.

Image result for ‫نیکوس کازانتزاکیس‬‎

درباره رمان مسیح باز مصلوب

کازانتزاکیس در کتاب مسیح باز مصلوب یک نگاه منتقدانه به کلیسا و کشیش ها دارد. به همین جهت این کتاب پس از چاپ در بین کتاب های ممنوعه قرار گرفت و این موضوع باعث بیشتر دیده شدن آن شد. این کتاب ارجاعات زیادی به انجیل دارد و می توان گفت که یک انجیل داستانی می باشد.

مسیح باز مصلوب یک کتاب انتقادی است که نویسنده در نوشتن آن جسارت زیادی به خرج داده است. آثار او باعث شده بود که بسیاری از مسیحیان از این نویسنده دل خوشی نداشته باشند. از این رو کلیساهای یونان از پذیرفتن جسد او خودداری می کردند.

محبوب ترین کتاب ها
مهره های سوخته
مهره های سوخته
فروش موفق
فروش موفق
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
باغ تورج
باغ تورج
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا