چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چنین گفت زرتشت اثر فردریش نیچه

چنین گفت زرتشت – معرفی کتاب

چنین گفت زرتشت از مهمترین آثار فیلسوف و نویسنده مشهور آلمانی، فردریش نیچه است که دو سال برای نگارش آن زمان صرف کرده و آن را در سال 1885 منتشر کرد.

درباره کتاب چنین گفت زرتشت

چنین گفت زرتشت کتابی فلسفی و عرفانی در مورد زرتشت، پیامبر ایران باستان است. البته داستان یک برداشت آزاد از زرتشت است و برخی عقیده دارند که زرتشت خود نیچه است که در کنج عزلت نشسته و راه های رسیدن به سعادت را دنبال می کند. همچنین نمادهای استفاده شده در کتاب را نمادهای قرن نوزدهم می دانند که نیچه نسبت به آن ها انتقاد دارد و می خواهد مردم را آگاه کند. از مهمترین نمادهایی که در این کتاب نقد و نفی شده اند می توان به ابتذال اندیشه، نفس انسان، ریاضت و دولت پرستی اشاره کرد. در این کتاب به خروج زرتشت از خلوتگاهش می پردازد. او از خلوتگاه خود در کوه خارج شد تا به مردم جهان اطلاع دهد که خداوند مرده است و جانشین او یک ابر انسان خواهد بود. مردم به سخنان او اهمیت نمی دهند و او را مورد تمسخر قرار می دهند، زیرا درکی از سخنان او ندارند. پس او به دنبال پیدا کردن حواریونی برای خود می گرد تا سخنان خود را خطاب به آن ها بیان کند.

چنین گفت زرتشت، فلسفی و عمیق

چنین گفت زرتشت مناسب خوانندگانی است که به فلسفه علاقه مند هستند. این کتاب کمی سنگین است و باید هر خط آن با دقت خوانده شود تا معنی دقیق آن درک شود. زیرا نیچه در کتاب های خود از منطق رسمی سنتی در نوشته های خود استفاده نمی کند. نیچه در این کتاب تاکید می کند که نباید معنی وجود را در خدا هراسی جستجو کرد، بلکه باید آن را در نیروی زندگی که نیرویی آزاد و پر از هرج و مرج است پیدا کرد.

کتاب چنین گفت زرتشت توسط مترجمان زیادی ترجمه شده و در انتشارات زیادی به چاپ رسیده است، که شناخته شده ترین آن ترجمه داریوش آشوری می باشد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
اول عاشق خودت باش!
اول عاشق خودت باش!
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا