چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

راز فال ورق اثر یوستین گوردر

راز فال ورق – معرفی کتاب

راز فال ورق یک رمان فلسفی اثر یوستین گوردر نویسنده نروژی است که در سال 1990 نوشته شد. این کتاب دارای 53 فصل است که هر یک از آن ها به نام یکی از برگ های ورق اسم گذاری شده است.

خلاصه داستان راز فال ورق

راز فال ورق در مورد یک پدر و پسر است که سال ها پیش مادر خانواده آن ها را ترک کرده است. تا اینکه یک روز در یک مجله مد خبری از او می بینند. از این رو راهی یک سفر زمینی به اروپا می شوند تا او را پیدا کنند و همراه خود به خانه بیاورند. در طول سفر پسر خانواده که هانس نام دارد، به یک نانوایی می رود و در آنجا تعدادی کلوچه به او داده می شود. داخل این کلوچه ها یک کتاب کوچک پیدا می شود. روایت اصلی داستان با پیدا شدن این کتاب آغاز می شود.

هانس با یک ذره بین که در طول سفر از یک کوتوله هدیه گرفته بود شروع به خواندن کتاب کلوچه ای می کند. کتاب در مورد یک ملوان است که در یک جزیره به همراه تعدادی ورق تنها مانده است. ملوان به ورق ها شخصیت داده است و روزی آن ها واقعا زنده می شوند. هانس در نهایت متوجه می شود که نویسنده کتاب کلوچه ای همان نانوا بوده است که خاطرات خود را در اختیار او قرار داده است.

تحلیل داستان راز فال ورق

هر فصل از کتاب راز فال ورق به یکی از این ورق ها نسبت داده شده است و یوستین گوردر توانسته است با زبانی ساده مفاهیم عمیق فلسفی را در این کتاب بیان کرده و یک شاهکار دیگر همچون دنیای سوفی خلق کند.

گوردر که خود فلسفه تدریس می کرده و با فلسفه غرب آشنایی کامل دارد، در کتاب راز فال ورق به مسائل فلسفی پرداخته است و خصیت اصلی داستان با خواندن کتاب ذره بینی به تدریج با مسائلی مانند ماهیت موجودی انسان و هدف از زیستن در این کره خاکی مواجه می شود و به رازهایی پی می برد که به سرنوشت تمام انسان ها مربوط است. این کتاب مناسب افرادی است که علاقه مند به کتاب های فلسفی هستند اما از درک کلمات سنگین آن عاجز هستند.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا