چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

ویژگی های جلد در مراحل چاپ کتاب

ویژگی های جلد کتاب چگونه است؟

جلد کتاب بخش خارجی كتاب می باشد كه صفحات در میان آن بوده و در کل می توان گفت محافظ صفحات می باشد. جلد کتاب اصولا دو نوع می باشد: جلد شميزي، جلد مقوايي. البته نویسنده کتاب به هنگام چاپ کتاب می تواند جنس دیگری را هم سفارش دهد.

ترتيب نوشتار بر روي جلد كتاب در کتاب های از نوع تالیفی بدین صورت می باشد: اسم مؤلف، عنوان كتاب، اسم ناشر و همچنين بخشی از جزييات ديگر؛ منجمله نام ویراستاران فنی و ادبی
در كتاب هايی که به صورت  ترجمه چاپ میشوند، ابتدا اسم مؤلف، سپس تیتر كتاب و اسم  مترجم ان نگارش میشود. اصلون در چاپ کتاب به صورت ترجمه، کلمه مترجم یا ترجمه بیش از نام مترجم می اید.

روکش جلد کتاب پوششی می باشد که به منظور محافظت از جلد کتاب چاپ شده بر روی جلد کشیده می شود، همچنین از روکش کتاب می توان به منظور زیباسازی جلد نیز استفاده نمود. روكش مقداری از جلد كتاب بزرگتر می باشد و  از آن در دو سمت جلد تا خورده و در داخل، ميان جلد و بدنه كتاب جای مي گيرد. اين قسمت از روکش را لبه برگردان کتاب می گویند. 
در بیشتر مواقع در قسمت داخلي لبه برگردان  توضیح محتصری از كتاب و نويسنده ارائه می شود. این توضیحات می تواند به صورت پیوسته از لبه برگردان اول كتاب تا لبه برگردان آخر كتاب ادامه داشته باشد.

در قسمت مياني جلد کتاب ستون كتاب به حساب می اید، محل قرار گیری عطف کتاب می باشد. در چاپ کتاب اصولا عطف به عنوان یا بخشی از ان، نام نویسنده، مترجم و نشان ناشر اختصاص دارد.

آخرين بخش از جلد كتاب پشت آن می باشد و در ان اصولا توضیحاتی در ارتباط با مولف و يا خود کتاب و مشخصات آن منجمله عنوان کتاب نشان ناشر و سایر مشخصات ناشر به زبانی دیگر که اصولا انگلیسی می باشد، قرار دارد. در کتاب هایی که به صورت ترجمه ارائه می شوند اصولا زبان پست جلد با زبان اصلی کتاب برابر می باشد.
انتشارات اندیشمند با دارا بودن برترین طراحان جلد شما را در طراحی مفهومی و اصولی جلد کتابتان یاری کرده و چاپ کتاب شما راه بهترین نحو انجام می دهد.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب زنِ چهل ساله
کتاب زنِ چهل ساله
پربازدیدترین کتاب
کتاب مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا
مارینا ایوانونا تسوه‌تایوا