چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپ کتاب ریاضیات برای زندگی

کتاب ریاضیات برای زندگی

ریاضی برای زندگی


همانگونه که شما بدون استفاده از فرمول‌های صحیح در حل مسائل ریاضی، به پاسخ‌های صحیحی دست نخواهید یافت، در زندگی حقیقی نیز بدون داشتن قواعد صحیح، موفق نخواهید شد. 

شاید برای شما نیز بارها پیش آمده باشد که از خود بپرسید چرا گاهی با وجود در نظر گرفتن برخی تنبیه‌ها، جرائم سخت و یا حتی تهدیدهای مختلف، باز شاهد رفتارهای نابهنجار در میان اقشار مختلف به عنوان مثال در میان دانش‌آموزان، دانشجویان، شهروندان و یا حتی کارکنان بخش‌های مختلف هستیم؟ آیا جرائم به اندازه کافی سخت‌گیرانه نیست یا دلایل دیگری در آن نهفته است. این سؤالات، پرسش‌هایی بودند که چند سالی ذهنم را به خود مشغول کرده بود. لذا در پی جستجوی پاسخ به این سؤالات بودم که با کتاب «ریاضیات برای زندگی» آشنا شدم. این کتاب که تألیف یک معلم اهل کره جنوبی است، معطوف به پاسخ به سوالاتی از این دست است. وی با مطرح نمودن این پیام که «رفتارتان را تغییر ندهید؛ در عوض افکارتان را تغییر دهید» کتاب را تدوین نموده و سعی کرده است تا با برقراری ارتباط مفهومی بین فرمول‌های ریاضی و قواعد زندگی، اهمیت تغییر افکار در راستای رسیدن به صفات متعالی انسانی را برجسته کند؛ چرا که از نظر وی تلاش برای تغییر رفتارها از طریق مواردی چون تنبیه و یا جریمة انضباطی، شاید بتواند به طور موقت رفتار را متوقف ‌کند؛ اما رفتارها سرانجام تکرار می‌شوند؛ چون ریشه‌ي آنها یعنی «افکار» تغییر نیافته است.

شروع از خود

اصول و ارزش‌های مطرح شده، بویژه اصل «شروع از خود»، در این کتاب را می‌توان به منزلة مهم‌ترین تأثیر این کتاب برخواننده برشمرد. این پیامِ کلیدی، که هرکس باید از خودش آغاز کند، از نظر نویسنده مهم‌ترین مرحله تغییر افکار و در نتیجه تغییر رفتار محسوب می‌شود. از نظر نويسنده، نادیده گرفتن کاستی‌های خود و همه چیز را پای بخت و اقبال و جبر جغرافیایی و غیره گذاشتن، تنها باعث بازداشتن انسان‌ها از رفتن به مراتب متعالی و پیشرفت می‌گردد. در واقع، اصلِ «شروع از خود»، اصلی است که اگر هر کس سعی در بکارگیری و پایبندی به آن نماید، افزون بر اینکه می‌تواند موجبات تکامل مادی و معنوی خود را فراهم سازد، می‌تواند موجبات تحقق یک جهان آرمانی و عاری از هرگونه زشتی و پلیدی را نیز فراهم سازد؛ اگر و فقط اگر، تک‌تک ما انسان‌ها به این اصول پایبند باشیم و بدون درنظر گرفتن اینکه دیگران چه واکنشی نشان خواهند داد آنها را در خود پرورش دهیم.
امید است با توجه به شرایط نزولی اخلاقیات در جهان کنونی، این کتاب بتواند موجبات آگاهی بیشتر از تأثیر اصلِ «شروع از خود» و اقدامات فردی تک‌تک افراد بر روی کل جامعه را فراهم کند و هر شخص با بکارگیری اين اصول، زمینه‌سازی دستیابی به جهانی آرمانی را میسر نماید.

  • مشخصات کتاب
  • نویسنده: کیم جسوک
  • مترجم : مریم عرب و اعظم ربيعي
  • نوبت چاپ : نشر زرین اندیشمند
  • موضوع : کتاب ریاضیات برای زندگی
  • شابک : 9786227046625
  • جلد : -
  • ناشر : نشر زرین اندیشمند
  • تاریخ درج : ۰۱-۰۸-۱۳۹۹
  • دانلود کتاب
محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز