چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بدون قصه حرفی برای گفتن نداریم

قصه، زیربنای هنرهای جهان

هوشنگ مرادی کرمانی در اختتامیه جشنواره قصه گویی در تهران گفت: زیربنای تمام هنرها در جهان، قصه است. بدون قصه حرفی برای گفتن نداریم.

چندی پیش مراسم اختتامیه جشنواره قصه گویی در تهران با حضور جمعی از مسئولین و فعالان حوزه مربوطه از جمله هوشنگ مرادی کرمانی، در کتابخانه محقق حلی برگزار شد.

مرادی کرمانی، عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در این مراسم عنوان کرد: زمانی کتاب بعد از آب و غذا و مسکن چهارمین الویت خانواده ها بود اما امروزه در الویت بسیار پایینی نزد خانواده ها قرار دارد. وی سینما و تصویر را رقیب کتاب دانست و گفت: سینما از روز اول در زندگی وجود داشته است و هیچ گاه غیبت آن حس نشده است. زمانی که صدا و تصویر نبود و قبایل از دود استفاده می کردند در واقع نوعی تصویرسازی و سینما بود. برای ماندگار شدن دوربین و فیلم از داستان و قصه استفاده کردند تا حرفی برای گفتن داشته باشند، زیرا زیربنای همه هنرهای جهان قصه است.

نماینده هیئت داوران این جشنواره، غلامحسین کیومرثی در ادامه گفت: هنر قصه گویی بسیار ناب و ضروری است و قصه گو باید مهارت های لازم برای اجرا را فرا گیرد. انتخاب قصه های به روز و مناسب با سلیقه ی مخاطب، توجه به مهارت کلامی و ارتباطی مناسب با محتوای قصه، شرکت مخاطبین در قصه گویی و استفاده از ابزارهایی مانند موسیقی از ضرورت های دیگر قصه گویی است.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
باکتری های شایع بیماریزای حیوانی از آسیب شناسی تا درمان
باکتری های شایع بیماریزای حیوانی از آسیب شناسی تا درمان
پربازدیدترین کتاب
سلامت اداری
چاپ کتاب: سلامت اداری