چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

بدون قصه حرفی برای گفتن نداریم

قصه، زیربنای هنرهای جهان

هوشنگ مرادی کرمانی در اختتامیه جشنواره قصه گویی در تهران گفت: زیربنای تمام هنرها در جهان، قصه است. بدون قصه حرفی برای گفتن نداریم.

چندی پیش مراسم اختتامیه جشنواره قصه گویی در تهران با حضور جمعی از مسئولین و فعالان حوزه مربوطه از جمله هوشنگ مرادی کرمانی، در کتابخانه محقق حلی برگزار شد.

مرادی کرمانی، عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در این مراسم عنوان کرد: زمانی کتاب بعد از آب و غذا و مسکن چهارمین الویت خانواده ها بود اما امروزه در الویت بسیار پایینی نزد خانواده ها قرار دارد. وی سینما و تصویر را رقیب کتاب دانست و گفت: سینما از روز اول در زندگی وجود داشته است و هیچ گاه غیبت آن حس نشده است. زمانی که صدا و تصویر نبود و قبایل از دود استفاده می کردند در واقع نوعی تصویرسازی و سینما بود. برای ماندگار شدن دوربین و فیلم از داستان و قصه استفاده کردند تا حرفی برای گفتن داشته باشند، زیرا زیربنای همه هنرهای جهان قصه است.

نماینده هیئت داوران این جشنواره، غلامحسین کیومرثی در ادامه گفت: هنر قصه گویی بسیار ناب و ضروری است و قصه گو باید مهارت های لازم برای اجرا را فرا گیرد. انتخاب قصه های به روز و مناسب با سلیقه ی مخاطب، توجه به مهارت کلامی و ارتباطی مناسب با محتوای قصه، شرکت مخاطبین در قصه گویی و استفاده از ابزارهایی مانند موسیقی از ضرورت های دیگر قصه گویی است.

محبوب ترین کتاب ها
میزان برخورداری مدارس منطقه 6 تهران از یادگیری سازمانی
میزان برخورداری مدارس منطقه 6
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
تاثیرات مشاوره گروهی بر حل مسائل اجتماعی و بلوغ عاطفی بر اساس رویکرد لازاروس
تاثیرات مشاوره گروهی
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب حوزه سلامت کودک و نوجوان
آسیبهای اینترنت وفضای مجازی بر کودکان ونوجوانان
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب چگونه یک مقاله علمی مناسب بنویسیم.
How to write a Good scientific paper