چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

چاپی تازه از کهن ترین نسخه سفرنامه ناصرخسرو

سفرنامه ناصرخسرو – چاپ جدید کهن ترین نسخه سفرنامه

سفرنامه ناصرخسرو بر پایه کهن ترین نسخه موجود در کتابخانه لکهنو به همت محمدرضا توکلی صابری توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

انتشار سفرنامه ناصرخسرو بر پایه کهن ترین نسخه موجود

سفرنامه ناصرخسرو بر پایه کهن ترین نسخه موجود در کتابخانه لکهنو به کوشش محمدرضا توکلی صابری در 1000 نسخه با جلد سخت و تعداد صفحات 592 با قیمت 80 هزار تومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

تا به حال مصححان و انتشارات مختلفی اقدام به چاپ سفرنامه ناصرخسرو کرده اند اما ویژگی های منحصر بفرد این نسخه جدید آن را با سایر چاپ ها متمایز کرده است. مهمترین این تفاوت این است که منبع چاپ این سفرنامه یعنی نسخه لکهنو، 288 سال قدیمی تر از نسخه مورد استفاده شارل شفر (نسخه پاریس) و منبع همه سفرنامه های موجود است.

دوم اینکه مصحح این اثر، سفرنامه در دست، مسیر سفر ناصرخسرو را رفته و از کشورها، شهرها، روستاها، دروازه ها، بازارها، مسجدها، کلیساها، آرامگاه ها، چشمه ها، نیل سنج ها، آبشارها، دژها، قلعه ها و گورستان هایی که در سفرنامه از آن ها سخن گفته است بازدید کرده و محل برخی شهرها و دیه ها را که نام آن ها تغییر کرده و بعضی یا به اشتباه آن ها را نابود شده می دانستند، پیدا کرده و به بعضی عبارات و مجهولات متن سفرنامه را در مورد موقعیت شهرها، مکان ها و رویدادها روشن کرده است.

Description: کهن‌ترین نسخه سفرنامه ناصرخسرو

ویژگی های منحصر به فرد نسخه جدید سفرنامه ناصرخسرو

سومین ویژگی این نسخه از سفرنامه ناصرخسرو این است که محمدرضا توکلی صابری به جز تصحیح متن اصلی، مقدمه مفصلی درباره زندگی، تفکر و آثار ناصرخسرو برای این کتاب نوشته و آن ها را بر اساس موضوع دسته بندی کرده است. چهارم اینکه هر قسمت از کتاب که واژه یا عبارتی سخت خوان بوده، مصحح آن را اعراب گذاری کرده و معنی و توضیحات لازم را در پاورقی آورده است. دیگر ویژگی این کتاب نیز مصور بودن آن است و عکس هایی متناسب با متن در لا به لای صفحات کتاب دیده می شود.

بخش دیگری از اثر که قسمت قابل توجهی از کتاب را به خود اختصاص داده است بخش نام ها و جای ها است که بسیار مفصل و جامع به دنبال متن اصلی آمده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز