چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

تاثیر کرونا بر بازارهای نشر الکترونیک در سراسر دنیا

نشر الکترونیک – صعود میلیاردی ارزش بازارهای نشر الکترونیک

به نظر می رسد که سایه ترس از ویروس کرونا تا سال های آینده نیز برروی زندگی مردم وجود داشته باشد. از این رو اعتقاد بر این است که مردم همچنان ترجیح خواهند داد که از کتاب های الکترونیک استفاده کنند.

تغییرات ساختاری در صنعت نشر

دیجیتالی شدن و تغییرات ساختاری در صنعت نشر بر تمامی مقوله های انتشار کتاب و کتابخوانی اثرگذار بوده است. دیجیتالی شدن در سال های اخیر نشان دهنده این است که آینده کتاب و کتابخوانی شکل های متفاوتی به خود خواهد گرفت و اصل کتاب در هر قالبی که منتشر شود ماندگار خواهد بود.

موسسات مختلفی در جهان هستند که گزارش های دوره ای و سالانه از وضعیت نشر الکترونیک ارائه می دهند. زیرا این اطلاعات ارزش بسیار زیادی داشته و در فضای رقابتی این روزها راهنمای خوبی برای تصمیم گیری و برنامه ریزی هستند. یکی از این موسسات شرکت تکناویو است که در زمینه کتاب های الکترونیک است که در کشور انگلیس واقع شده است.

طبق آمار و اطلاعات منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی تکناویو ارزش بازارهای نشر الکترونیک تا سال 2024 به رقمی حدود 65 میلیارد دلار خواهد رسید که به گفته محققان اصلی ترین دلیل این قضیه شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر سبک زندگی مردم است.

سایه کرونا بر زندگی مردم

مسئولان این شرکت اعتقاد دارند که سایه ترس از ویروس کرونا سال ها بر روی زندگی مردم حضور خواهد داشت و مردم همچنان از کتاب های الکترونیک استفاده خواهند کرد.

روند به وجود آمده باعث شده است که دولت های کشورهای پیشرفته و صنعتی همچون بریتانیا، استرالیا و آمریکا از حالا به فکر گسترش تلویزیون های کابلی دیجیتالی برای ارائه خدمات مختلف به کاربران خود هستند.

آنطور که از اطلاعات و آمارهای موسسه تکناویو برمی آید در سال های آینده اکثر خدمات سنتی جای خود را به کابل ها و شبکه های دیجیتالی خواهند داد. در این میان نیز صنعت نشر و چاپ کتاب به طور حتم دچار تغییر خواهد شد.

تحقیقات این شرکت نشان می دهد که نشر الکترونیک و تولید محصولات الکترونیک بین سال های 2020 تا 2024 روند صعودی دارد و ممکن است از مبلغ اعلام شده نیز بیشتر شود.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز