چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

راه اندازی کتابخانه ملی دیجیتال کودک و نوجوان

کتابخانه ملی دیجیتال کودک – لذت مطالعه برای کودکان نابینا

عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی عنوان کرد: یکی از اهداف راه اندازی کتابخانه ملی دیجیتال کودک و نوجوان، ایجاد امکان مطالعه برای کودکان نابینا است. به همین دلیل تعداد زیادی کتاب های صوتی نیز در آن نمایه شده است.

کتابخانه ملی دیجیتال کودک و نوجوان

در روزهایی که کرونا در سطح کشور شیوع پیدا کرده و امکان استفاده از کتابخانه های عمومی فراهم نیست، کتابخانه ملی دیجیتال کودکجایگزین خوبی است. سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بیش از 23 هزار کتاب مناسب کودکان و نوجوانان به صورت دیجیتال و صوتی روی سایت قرار داده است.

اعظم نجف قلی نژاد، عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مورد نحوه فعالیت این کتابخانه دیجیتال گفت: کتابخانه ملی کودک و نوجوان که یک کتابخانه تخصصی است در مرکز اسناد و کتابخانه ملی قرار دارد و جامع ترین بانک اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانان به حساب می آید. برخی از این آثار که دارای فرمت دیجیتال بوده در وبگاه کتابخانه ملی دیجیتال کودک و نوجوان به نشانی cnl.nlai.ir نمایه شده و افراد می توانند در این سایت به کتاب های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

Description: کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران

لذت مطالعه برای کودکان نابینا

وی در ادامه گفت: افراد می توانند بر مبنای رده سنی خود کتاب دلخواه را انتخاب کرده و فرمت دیجیتالی آن را مشاهده کنند. این کتابخانه در حال حاضر هیچ اپلیکیشنی ندارد و افراد تنها از طریق آدرس اینترنتی مذکور می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

نجف قلی نژاد بیان کرد: کتابخانه ملی دیجیتال کودک و نوجوان دارای مجموعه ای کتاب های صوتی و دیجیتال است. یکی از اهداف راه اندازی این کتابخانه بهره بردن کودکان نابینا از لذت کتابخوانی می باشد. کتاب های موجود در این کتابخانه قابلیت دانلود ندارد و افزاد می توانند به صورت آنلاین و مجازی کتاب ها را مطالعه کنند تا حق مولف نقض نشود.

وی در ادامه گفت: گرافیک سایت به گونه ای است که کودکان و نوجوانان به راحتی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. در دوران کرونا استقبال خوبی از این سایت شده است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز