چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

اجرای طرح کوچه کتاب در خیابان های بجنورد

طرح کوچه کتاب – ترغیب شهروندان به کتابخوانی

در اولین قدم از اجرای طرح کوچه کتاب، یکی از کوچه های خیابان آیت الله طالقانی شهر بجنورد به نام کتاب نامگذاری شد.

اجرای طرح کوچه کتاب با هدف ترویج کتابخوانی

مصطفی قدوسی، ایده پرداز طرح کوچه کتاب، عنوان کرد: این طرح در ابتدا اجرای یک تابلو در یکی از میادین اصلی شهر بجنورد بود تا مردم بتوانند کتاب هایی که در طول هفته یا ماه مطالعه کرده اند را روی این تابلو نوشته تا مردم با کتاب های مختلف آشنا شوند.

وی در ادامه گفت: با مشارکت نهادهای دولتی همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد، این ایده تکامل یافته و به عنوان طرحی با نام کوچه کتاب اجرایی می شود.

قدوسی افزود: طرح کوچه کتاب دارای بخش های متعددی می باشد که در مراحل بعدی فعال خواهند شد. این بخش ها شامل قفسه مهربانی، معرفی مشاهیر و کتاب های خاص، پاتوق فرهنگی، نذر کتاب و عکس کتاب می باشند.

وی بیان کرد: یکی از طرح های ما این است که شهروندان بخش هایی از کتاب مورد علاقه خود را روی وایت بردی که در کوچه کتاب طراحی شده است بنویسند و این جملات در بازه زمانی خاص گردآوری شده و به چاپ خواهد رسید.

Description: ایران در فقر کتابخوانی - تجارت‌نیوز

تغییر نام یکی از کوچه های بجنورد به کوچه کتاب

این فعال فرهنگی در ادامه عنوان کرد: شاید نتوان مدرسه ساخت اما می توان افراد را از آموزش بهره مند کرده و کاری کرد تا افراد کتاب را در سبد کالاهای مورد نیاز و ضروری خود جای دهند.

مصطفی قدوسی فارغ التحصیل دکتری نقشه برداری و پژوهشگر در حوزه کتاب است. او از سال 79 فعالیت خود را در کتابفروشی شهر آشخانه آغاز کرده و پس از چندی یک کتابفروشی نیز راه اندازی کرده است.

هادی زارعی، شهردار بجنورد در مورد طرح کوچه کتاب عنوان کرد: این اقدام که به پیشنهاد یکی از نخبه های استان راه اندازی شد، با هدف ترغیب شهروندان به کتابخوانی صورت گرفته است. در گام نخست نیز کوچه شهید کریمی واقع در خیابان آیت الله طالقانی بجنورد نیز تغییر کرده و کوچه کتاب نامیده شد.

وی ادامه داد: طی این حرکت فرهنگی، در و دیوار کوچه کتاب با با تصاویری از کتاب و کتابخانه مزین شده و قصد داریم علاوه بر انجام نورپردازی سنگفرش کوچه را نیز تغییر دهیم تا شهروندان پس از عبور از این کوچه انگیزه بیشتری برای کتابخوانی پیدا کنند.

محبوب ترین کتاب ها
Sustainable development in Urban planning for future cities
Sustainable development in Urban planning for future cities
منابع انسانی دیجیتال
چاپ کتاب منابع انسانی دیجیتال
مواد و مصالح ساختمانی
مواد و مصالح ساختمانی
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
بررسی زیرساخت‌های صنعت مکانیزه استان مازندران و ارائه راهکار برای بهبود آن
زیر ساخت های صنعت مکانیزه
آخرین اخبار
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
رشد کودک و نوجوان (بر اساس دیدگاه چند فرهنگی و چند رشته ای)
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب روش تحقیق
روش تحقیق