چاپ کتاب

انتشارات اندیشمند

افزایش میزان مطالعه مردم انگلیس در دوران کرونا

فروش کتاب در انگلیس – محبوبیت ژانر جنایی

اگرچه هنوز تعدادی از کتابفروشی های انگلیس به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند، میزان فروش کتاب در انگلیس از بازه زمانی آن در سال گذشته پیشی گرفته است و کتاب های جنایی بیشترین طرفدار را در این دوره داشته اند.

افزایش فروش کتاب های چاپی در انگلیس

به نقل از گاردین، تنها در هفته قبل، حدود 4 میلیون کتاب چاپی در انگلیس به فروش رفته است که این میزان کتاب درآمدی بیش از 32 میلیون پوند با خود به همراه داشته است. در حالی که در سال گذشته  و در بازه زمانی مشابه میزان فروش کتاب در انگلیس تنها 3 میلیون و صد هزار جلد بوده است.

علاقه مندان کتاب در این کشور در دوران قرنطینه به پر کردن کتابخانه خود با کتاب های جدید روی آورده اند و اغلب این کتاب ها در ژانر جنایی می باشند. فروش این نوع رمان ها در سه هفته اخیر که کتابفروشی ها اجازه بازگشایی داشته اند رونق فراوان داشته است.

نظرسنجی موسسه ویلسون

به نقل از موسسه نیلسون که وظیفه رصد بازار انگلیس را بر عهده دارد، فروش کتاب های چاپی در هفته گذشته در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال قبل به میزان 19 درصد افزایش یافته است. اغلب کتاب های چاپی که در زمان بازگشایی کتابفروشی های انگلیس به فروش رسیده اند در مورد قتل و انتقام بوده اند. در دو هفته آخر ماه ژوئن در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته 120 هزار نسخه بیشتر از کتاب های ژانر جنایی به فروش رسیده است.

طبق نظرسنجی این موسسه که از هزار شهروند بزرگسال انگلیسی انجام شده است، فروش کتاب در انگلیس و میزان مطالعه در این کشور افزایش پیدا کرده است. پیش از تاریخ 23 مارس، شهروندان انگلیسی به طور میانگین در طول هفته حدود 3 الی 4 ساعت از زمان خود را به مطالعه اختصاص می دادند اما در اواسط ماه می این میزان تا بیش از 6 ساعت در هفته نیز افزایش پیدا کرد.

با توجه به تعطیلی کتابفروشی ها در چند ماه اخیر، موسسه نیلسون نمی تواند آمار دقیقی از میزان فروش کتاب در انگلیس به دست آورد. اما بر اساس برآوردهای انجام شده، این میزان در مقایسه با سال قبل حدود 11 درصد کاهش داشته است که با بازگشایی مجدد کتابفروشی ها از تاریخ 15 ژوئن، فروش کتاب های چاپی بار دیگر رونق گرفته است.

محبوب ترین کتاب ها
چا پ کتاب فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
نشر فرهنگ اصطلاحات عامیانه انگلیسی فارسی
عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
چاپ کتاب عاشقانه های مردانه از هزاره‌های قبل از میلاد تا امروز
وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
چاپ کتاب وکیل خودت باش (راهنمای جامع مهاجرت به کانادا)
مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
چاپ کتاب مراقبت‌های ویژه قلب و عروق
پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
چاپ کتاب پلی اتیلن مبانی طراحی و تکنولوژی‌های تولید
کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
چاپ کتاب کاربرد روش QFD در تلفیق پتنت‌ها و تکنولوژی‌ها
پرفروشترین کتاب
چاپ کتاب پسران
کتاب پسران
پربازدیدترین کتاب
چاپ کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز
کتاب ردِ پای عشق در شعر زنان جهان ؛ از هزاره های قبل از میلاد تا امروز